Kapetan Croatije Zvonimir Živić indvidualnom kvalitetom je donio prevagu svojoj momčadi / Foto: Fenix A.Igrec)

(VIDEO) Na krilima Zvonimira Živića Croatia Bietigheim osvojila njemački kup za područje Enz/Mur

Croatia Bietigheim dodala je još jedan veliki, ako ne i najveći, uspjeh u 50-godišnjoj povijesti kluba. U finalnoj utakmice njemačkog kupa za područje Enz/Murr,  Croatia je u Kornwestheimu savladala momčad SV Leonberg/Eltingen rezultatom 5:2.

Junak utamice bio je kapetan Croatije Zvonimir Živić koji je postigao tri zgoditka a još jedan namjestio. Prvi golgeter Croatije bio je najbolji igrač susreta i odigrao je jednu od svojih ponajboljih utakmica u dresu Croatie Bietigheim.

On je bio taj igrač koji je u neizvjesnoj i uzbudljivoj utakmici, pogotvu neiszvesnoj u prvom poluvremenu, na kraju donio prevagu svojoj momčadi.

Leonber se dobro držao u prvom poluvremenu. Nakon što je Croatia preko Živića dav puta dolazila u vodstvo a Leonberg izjednačavao i stigao do 2:2. Živić je prvi zgoditak postigao glavom (7.min) a zatim je suhim listom s udaljenosti od 18 metara (30.min) postizao zgoditke ta vodstvo svoje momčadi.

Croatia Bietigheim slavi/Foto: Fenix
Croatia Bietigheim slavi osvajanje njemačkog kupa/Foto: Fenix

No, odlučujući trenutak se dogodio u razdoblju od samo dvije minute drugog poluvremena.

Najprije je u 56. minuti hrvatski branič Nikolaos Tsiolakidis glavom zabio zgoditak za vodstvo Croatije od 3:2 nakon sjajnog nabačaja Živića. Potom je sam Zvonimir Živić već u sljedećem napadu zabio svoj treći zgoditak za visoko vodstvo od 4:2.

Točku na i te pobjedu Croatije koja je označila i radost zbog osvajanja kupa za područje Enz/Murr stavio je Domagoj Ćosić u zadnjoj minuti utakmice.

Nakon toga je uslijeilo veliko slavlje igrača i navijača hrvatske momčadi.

Fenix-magazin/SIM/ Bono Žepić

O osvajanju njemačkog kupa Croatije Bietigheim za područje Enz/Mur  čitajte u novom broju tiskanog izdanja Fenix Magazina koji na prodajna mjesta u Njemačku, Švicarsku i Austriju dolazi sredinom idućeg tjedna…