Radost igrača Hajduka Wiesbaden nakon pobjede / Foto: Fenix

(FOTO i VIDEO) Hajduk Wiesbaden uspješno prošao prvu prepreku doigravanja, deklasirali SC Meso-Nassau sa 6:0

Pred nekoliko stotina gledatelja, u veličanstvenom nogometnom ambijentu u Wiesbadenu, Hajduk Wiesbaden je u četvrtak uvečer na svom igralištu deklasirao u prvoj utakmici doigravanja za ulazak u višu ligu momčad SC Meso-Nassau Wiesbaden II rezultatom 6:0. Tri zgoditka za hrvatsku momčad postigao je Ivan Boras a po jedan Damjan Briševac, Mateo Krišto i Ivan Orlović.

Nošeni snažnom podrškom brojnih hrvatskih navijača momčad Hajduka ušla je odlučno u utakmicu. Dobro otvaranje nagrađeno je zgoditkom Ivana Borasa već u 3. minuti. Boras je tim pogotkom nagovijestio kako će to biti njegova večer.

Razigrana momčad Hajduka držala je goste pod stalnim pritiskom. Već u 10 minuti je bilo 2:0 za Hajduk a povećanje vodstva donio je raspoloženi Ivan Boras. Gosti nisu uspijevali razviti svoju igru. Hrvatska obrana na čelu s iskusnim Antom Terzićem i vratarom Nikolom Jurićem, donedavnim čuvarom mreže frankfurtske Croatije, djelovala je neprobojno.

Kad je u 39. minuti Mateo Krišto zabio za 3:0, već je bilo jasno kako je hrvatska momčad apsolvirala prvu uakmicu kvalifikacija, u kojoj su tri momčadi od kojih samo prvak ulazi u višu ligu.

Izvrsno je igrao Valentin Babić, bivši profesionalac i nekadašnji veznjak NK Osijek.

U drugom poluvremenu gledatelji su vidjeli nastavak demontiranja gostiju. Trener Josip Žeravica pogodio je ne samo sa taktikom već i sa pravodobnim izmjenama. Najprije je sjajni Ivan Boras u 60. minuti doveo je svoju momčad u vodstvo od 4:0. Do kraja utakmice u listu strijelaca su se upisali još i igrači koji su u igru ušli s klupa: Ivan Orlović, u 80. minuti, i Damjan Briševac, u 87. minuti, za konačnih 6:0.

Sastav Hajduka: Jurić, Babić, Krišto, Črljenec, Komušanac, Radev, Dimitrov, Asenov, Boras, Herman, Terzić. S klupe su u igru ulazili: Parlov, Orlović i Briševac. Klupa: Pavličić, Suša i Jukić. Trener Josip Žeravica.

Prema rasporedu kojeg donosi Fussball.de, hrvatska momčad iz Wiesbadena drugu utakmicu kvalifikacija igra u srijedu, 05.lipnja, u gostima kod trećeg sudionika kvalifikacija momčadi SG Amöneburg / Kostheim 12 II. Tri dana kasnije poražena momčad SC Meso-Nassau Wiesbaden II igra sa SG Amöneburgom / Kostheimom 12 II.

Fenix-magazin/MD Foto: Marijana Dokoza