Igrači, treneri i članovi uprave Croatije Bonn slave osvajanje prvenstva i ulazak u višu ligu / Foto: Fenix (Novica Markić)

VELIKI USPJEH NAKON VIŠE OD 20 GODINA: Croatia Bonn izborila povratak u Kreisligu B

U pretposljednju utakmicu prvenstva Kreislige C, igrači prvoplasirane Croatia su ušla sa spoznajom kako je porazom konkurenstih momčadi stvorena bodovna razlike dovoljna za ulazak u Kreisligu B u kojoj je hrvatski klub igrao prije više od 20 godina.

NK Croatia Bonn – FC Südstadt Bonn 1:1 (0:0)

Svega pet minuta prije početka utakmice do igrača Croatije stigla je informacija o porazu konkurentske momčadi, zbog čega se osvajanje prvenstva već počelo slaviti.

Slavlje ulaska Croatije Bonn u višu ligu / Foto: Fenix (N. Markić)

Naravno, trener Croatije nije bio zadovoljan da je takva informacija stigla do njegovih igrača. Iako je tražio ozbiljan pristup utakmici, momčad je ušla dosta opušteno. No, i s takvim pristupom napadači Croatije su stvorili nekoliko izglednih prilika koje nažalost nisu realizirane.

S opuštenom igrom nastavilo se i u drugom poluvremenu. A onda u 62. minuti sudac svira za goste jedanaesterac iz kojeg oni dolaze u vodstvo od 1:0. Tek nakon toga momčad Croatije kreće ozbiljnije u utakmicu. Ali, ni nakon više stvorenih prilika napadači Croatije ne uspjevaju zatresti mrežu gostiju. I onda kad je ponastajala nada kako će se ulazak proslaviti zu poraz, na scenu stupa Goran Gavrić koji u 90. Minuti postiže pogodak za izjednačenje i konačan rezultat od 1:1.

-Čestitam svojim igračima na ostvarenom cilju, a to je ulazak u višu ligu.  Hvala i našim vjernim navijačima koji su nas bodrili tijekom čitave sezone. Isto tako svaka čast i protivničkoj momčadi čiji igrači su nas namučili prilično dobrom igrom, riječi su trenera Croatije Bonn Zdravka Jozića.

Pobjednički sastav Croatije Bonn: Ivan Kovačić, Sani Bojkić Lerota, Matteo Caputo, Josip Bagarić, Matteo Grgić, Ivan Šimić, Nicola-Josip Šandrk, Koray Hosgören, Fran Majić, Anes Ristemi, Boris Kalinić. Pričuve: Igor Mostarac, Goran Gavrić, Patrik Šimičić, Kristijan Mandić, Marko Sinković, Marko Pejić, Matteo Gavrić, Borna Becka.

U 25 utakmica Croatia je osvojila 61 bod uz gol razliku 84:30. U posljednjoj utakmici NK Croatia Bonn gostuje u ponedjeljak, 20. svibnja kod momčadi FC Pech II.

Dvjestotinjak navijača Croatije Bonn bilo je na utakmici te nakon utakmice svi zajedno su do kasno u noć slavili uspjeh hrvatske momčadi koja se u Kreisligu B vraća nakon više od 20 godina.