Momčad Croatije Stuttgart / Foto: Fenix (Željko Cindrić)

HRVATI STUTTGARTA VEĆ SLAVE POVRATAK U BEZIRKSLIGU: Uz 4 pogotka Davida Vukovića hrvatska momčad s 8:2 deklasirala OFK Beograd i korak je do osvajanja naslova prvaka

Momčad Croatije Stuttgart je u velikom gradskom derbiju u Stuttgartu još jednom ove sezone pokazala svoju ovogodišnju kvalitetu i s lakoćom deklasirala momčad OFK Beograd Stuttgart.

Croatia Stuttgart – OFK Beograd Stuttgart 8:2 (4:1)

Hrvatska momčad je bolje otvorila utakmicu i već u 8. minuti Mario Mamusa dovodi Croatiju u vodstvo od 1:0, da bi na 2:0 rezultat u 15. minuti povećao David Vuković.

David Vuković strijelac 4 pogotka za Croatiju / Foto: Fenix (Ž. Cindrić)

Iako su gosti u 24. minuti smanjili na 2:1 preko Željka Samardžića, to nimalo nije omelo sigurnu igru Croatije koja do poluvremena preko Davida Vukovića u 38. i Duje Tokića u 44. minuti dolazi do uvjerljiva vodstva od 4:1.

Detalj s utakmice Croatije Stuttgart / Foto: Fenix (Ž. Cindrić)

U drugom poluvremenu mnoštvo navijača jeden i druge momčadi vidjeli su jednako efikasniju igru u kojoj je postignuto još pet pogodaka. Raspoloženi David Vuković upisao je još dva pogotka ((59. i 87. min),  dok po jedan pogodak još upisuju Duje Tokić (79.) i Danijel Bošnjak (89. min) za rezultat od 8:1. Kad se očekivao kraj utakmice, gosti u 90. minuti preko Rade Lazića smanjuju rezultat na konačnih 8:2.

S tri nova boda protiv srbijanske momčadi iz Stuttgarta, hrvatska momčad je sa 70 bodova iz 24 utakmice i razlikom pogodaka od 150:24 na korak bliže do povratka u Bezirksligu iz koje su zbog reformiranja lige prošle godine kao 11. na ljestvici ispali u niži rang. Od drugoplasirane momčadi ASV Botnang, momčad Croatia, i uz utakmicu manje, ima osam bodova više ok konkurenta.

-Vraćamo se gdje i pripadamo, uglavnoim su komentari igrača i navijača Croatije, hrvatskog kluba koji na vječitoj ljestvici Bezirkslige u 18 sezona ima najviše osvojenih bodova.

-Želimo u sljedećoj sezoni napasti sam vrh ljestvice jer imamo jaku i uigranu momčad. Kvalitetu za to imamo. Sve u i oko kluba odlično funkcionira i na odličnoj je razini. Kupili smo i klupsku kuću koju trenutačno obnavljamo. Pokrenuli smo i tenis kao peti sport koji sada nudimo pod imenom Croatia. Znači, uz nogomet imamo i košarku, rukomet, Futsal te sadai  tenis. Imamo i većih planova, ali za sada idemo korak po korak, govori Berislav Nikić, predsjednik Croatije Stuttgart.

Nikić pritom još dodaje kako je sljedeći projekt stvaranje omladinskog nogometnog pogona.

-Sad kad smo uz klupsku kuću dobili i vlastiti teren, odmah smo pokrenuli omladinski pogon. Dosadašnjih 87 prijava u šest tjedana dokaz je kako nam ljudi zaista vjeruje jer svi osjećaju kako se u Croatiji nešto veliko stvara. Pokazuje to i broj članova kluba koji je porasta na njih više od 650. Najveći prioritet nakon omladinskog pogona ima sponzorski klub i Croatia Bonuskarta s kojim želimo podići financijsku sigurnost sa jedne strane, ali i beneficije za članove Croatije s druge strane, kaže predsjednik Croatia Stuttgart Berislav Nikić,

Fenix-magazin/MD/Foto: Željko Cindrić