VELIKI USPJEH HRVATSKOG KLUBA: A-juniori Croatije Mülheim izborili plasman u Niderheinligu

A-juniori Croatie Mülheim uspjeli su ostvariti veliki uspjeh  ulaskom u Niderheinligu (druga njemačka liga za mlađe uzraste). U zadnjoj utakmici doigravanja (relegacije) pobjedili su SV Kevelaer sa 2:0.

Puni optimizma Croatia je ušla u odlučujuću utakmicu u kojoj su bili i favoriti, a dovoljan im je bio i nereiješen rezultat. Prvo poluvrijeme pokazalo je da su prognoze bile točne. Croatija je bila bolja momčad koja je kontrolirala igru i stalno napadala, te su i došli u vodstvo od 1:0 što je bio rezultat prvog poluvremena.

Iako je rezultat u prvom dijelu trebao biti mnogo veći je hrvatska momčad imala najmanje 10-ak prilika gdje su jednostavno morali postići koji zgoditak više.

Drugo poluvrijeme nije donijelo ništa novoga. Croatija je dominirala na terenu ali 10-ak minuta prije kraja utakmice domaćini su zaprijetili jednim kontra napadom gdje bio srušen protivnički napadač. Sudac je pokazao na najstožu kaznu i tako doveo utakmicu u neizvjesnost. Ipak vratar Croatie brani udarac sa bijele točke, a do kraja utakmice Croatia postiže svoj drugi gol za konačnih 2:0.

Sa posljednjim sučevim zviždukom započelo je rijetko viđeno slavlje velikog broja navijača koji su došli bodriti mladu momčad Croatie.

Ulaskom u Niderheinligu Croatia je napravila svoj najveći uspjeh, ali je napravila i uspjeh za svoj grad Mülheim jer u posljednjih 30 godina nijedna momčad toga uzrasta nije igrala u tako visokoj njemačkoj nogometnoj ligi.

Slavlje se nastavilo po povratku u Mülheim nakon utakmice prve momčadi, koja je na domaćem terenu pobjedom od 3:0 savladala momčad Meidericha i tako ostvarila treću uzastopnu pobjedu u 3 odigrana kola.

Uz domaće specijalitete i druženje navijača i igrača slavilo se do kasno posljepodne.