Momčad Alkara Basel / Foto: Fenix (Josip Mijić)

ŠVICARSKA: Željko Madžarević i Antun Hrskanović donijeli petu uzastopnu pobjedu Alkara iz Basela

Nakon pet odigranih kola 4. lige Basel, jedini hrvatski predstavnik u tom rangu natjecanja, NK Alkar Basel je na prvom mjestu sa maksimalnih 15 bodova.

SV Muttenz : NK Alkar Basel  1:2   (0:1).

Kao što se i očekivalo, Alkar je ove sezone veliki favorit za prvo mjesto. Ista situacija je bila i u prošloj sezoni,  prije prekida prvenstva zbog već poznatih okolnosti. Sada je praktički nastavljeno tamo gdje se u ožujku prekinulo.

Odličan start Alkara

Peta pobjeda je postignuta na gostovanju kod SV Muttenza. Iako ovaj put “Alakarovci” nisu baš imali svoj dan, ipak su pokazali velik karakter i kvalitetu te su kod rezultata 1:1 dali svom snagom gas i uspjeli su 5 minuta prije kraja postići pobjedonosni pogodak.

Željko Madžarević i Antun Hrskanović  strjelci za Alkar Basel / Foto: Fenix
Željko Madžarević i Antun Hrskanović strjelci za Alkar Basel / Foto: Fenix

Prvi pogodak je postignut sa bijele točke. Franu Soldu u duelu jedan na jedan domaći stoper udara po nozi, sudac svira, a Madžarević sigurno realizira. A onda u 50. minuti “hladan tuš”. Igrač hrvatske momčadi pogađa vlastitu mrežu. Nakon što su hrvatska vrata ostala prazna, Vukelja je očajnički pokušao spasiti svoju mrežu ali nije uspio spasiti je. Ali hrvatski igrači nisu posustajali niti su gubili nadu. Nagrada za to je došla u 85. minuti kada Madžarević puca sa deset metara, a protivnički vratar odbija na 16 metara. Do nje tada dolazi Hrskanović i u punom naletu puca (i pogađa) za pobjedu Alkaru rezultatom 1:2.

NK Alkar: Pavić, Pavičić, Vukelja (C), Ćosić, Sučić, Hrskanović, Forestier, Budimir, Yilmaz, Madžarević, Vukoja. Još igrali: Soldo, Ristov. Trener: Petar Vukelja Strijelci: Željko Madžarević 23 i Antun Hrskanović  85

Seniori Alkara (30+) su isto tako prvi na ljestvici nakon 4 odigrana kola sa 10 bodova. Stariji seniori Alkara (50+) u svojoj ligi su drugi na ljestvici nakon 4 odigrana kola i 8 osvojenih bodova.

Posavini Basel ne ide

Za razliku od Alkara, drugom hrvatskom predstavniku u Baselu, Posavini Basel, ne “cvjetaju ruže”.

Nakon pet kola NK Posavina (3.liga Basel) je predzadnja sa samo jednim bodom. Znači četiri poraza i jedan neodlučeni rezultat.

I ovaj vikend je Posavina izgubila i to od FC Arlesheima koji do sada nije imao niti jedan bod.

Više se ne može govoriti o “posrtanju” na početku. Ovo je jako loš start Posavine.

Seniori Posavina (30+) su na osmom mjestu nakon četiri kola sa četiri osvojena boda.

Jedina svjetla točka u klubu Posavine je prolazak seniora (30+) koji su prošli šesnaestinu finala pobjedivši FC Möhlin/Riburg/ACLI rezultatom 5:3.