Velika pobjeda: Hajduk iz Wiesbadena srušio vodeću momčad lige

FC Freudenberg vs. SV Hajduk Wiesbaden | 1:3 (0:0)

Velika pobjeda Hajduka iz Wiesbadena u devetom kolu prvenstva!

Uoči utakmice situacija je bila jasna. Freudenberg je bio vodeća momčad lige s osam pobjeda iz isto toliko utakmica. Hajduk se nalazio na drugom mjestu sa šest pobjeda iz sedam utakmica, te samim time već bio pod pritiskom.

Pobjedom je Freudenberg mogao otići na čak devet bodova razlike u odnosu na Hajduk, dok bi se Hajduk pobjedom primaknuo na svega tri boda zaostatka uz jednu odigranu utakmicu manje.

Prije svega vrijedi istaknuti jednu gromoglasnu podršku navijača hrvatskoj momčadi. Oko 100 hrvatskih navijača je došlo bodriti igrače Hajduka u pohodu na pobjedu!

Hajduk je krenuo impresivno u utakmicu i odmah naglasio domaćinu, da je došao s ozbiljnom namjerom otkinuti sva tri boda!

Odmah u prvoj minuti utakmice se nakon vrhunske lopte Badrova Danijel Tomić našao u mrtvoj prilici sam pred golmanom, ali na žalost, ne koristi ponuđenu priliku za rano vodstvo svoje momčadi. Samo pet minuta kasnije ponovno Tomić, ovaj puta neočekivano dolazi do lopte u šesnaestercu, ali domaći vratar brani taj pokušaj.

Na žalost, prekrasni uvod u utakmicu ne biva iskorišten ni kada je lopta došla Badrovu na nogu, koji iz okreta nije uspio zahvatiti na najbolji mogući način.

U 15. minuti igre se domaćin pomalo budi i stvara pritisak na Hajduko defanzivu. U jednom naletu lopta dolazi do domaćeg centarfora, koji loptu preko Ivkovića šalje u mrežu. Srećom, ipak je sudac vidio nedozvoljenu poziciju centarfora u zaleđu, te poništio postignuti pogodak.

Domaćin je stvarao sve veći pritisak i nizao lijepe akcije, dok je Hajduk vrebao preko Radeva, Badrova, Asenova i Dimitrova iz kontranapada.

Dok se protivnik sve češće zabijao u sjajno posloženu obranu Hajduka, u jednom kontranapadu u 39. minuti Badrov istrčava sam pred golmana, brzim potezom zaobilazi istog, te odmah traži udarac na gol, kojeg ipak jedan protivnički branič velikom mukom čisti na samoj gol-liniji.

Rezultatom bez pogodaka se otišlo na predah u svlačionice.

U drugom poluvremenu sasvim drukčija slika igre. Hajduk je nizao akcije i stvorio laganu premoć na sredini terena, dok se protivnik zabio u svoju polovicu i pokušavao dugim loptama u napad iznenaditi vrhunsko posloženu obranu hrvatske momčadi.

U 56. minuti Žarko Asenov pronalazi Ivu Briševca, koji na iznenađenje svih prisutnih, pa i golmana, iz dvadeset metara udaljenosti upućuje projektil u golmanov kraći kut, te pogađa za do tada zasluženih 1:0 Hajduka na oduševljenje svih prisutnih navijača!

Domaćin odmah ljutito kreće u pokušaj izjednačenja rezultata i uspijeva u toj namjeri samo pet minuta kasnije nakon jedine individualne pogreške Hajdukove obrane.

Da bi stvari ipak ponovno došle na svoje se pobrinuo Tomislav Badrov, koji se probio u šesnaestercu domaćina protiv troje igrača, uputio savršenu loptu Radku Radevu, kojemu domaći vratar udarac iz voleja jedva uspijeva obraniti, ali točno na nogu Ivanu Dimitrovu, koji poluvisoku loptu posprema u mrežu za novo vodstvo Hajduka!

Nakon erupcije oduševljenja svih navijača, igrača i stručnog stožera, se utakmica zahuktala. Domaćin je tražio novo izjednačenje, dok je Hajduk vrebao i dalje opasnim kontranapadima.

Dok domaćini nisu pronašli lijeka probiti Hajdukovo defanzivu, Hajduk stiže do povećanja vodstva.

Marijo Vrcić, koji je Hajduku novopridošao iz kiseljačkog kraja je ušao u igru u 78. minuti, da bi u 81. postao junakom utakmice!

Još jednom je kapetan Tomislav Badrov uzeo loptu u šesnaestercu, prošao tri igrača, krenuo uz aut-liniju prema domaćim vratima, te uputio oštru loptu na drugu stativu, koju je spomenuti Vrcić vrhunskim sprintom dočekao i zabio za svoj prvijenac u prvoj službenoj utakmici u Hajdukovom dresu.

Domaćini su probali i dalje kompliciranim rješenjima probiti Hajdukovu obranu, tako da gotovo i nije bilo većih prilika. A sve šta je ipak došlo na vrata Hajduka je vratar Ivković očistio rutinski!

Ovom pobjedom se Hajduk približio i dalje vodećem Freudenbergu na tri boda uz jednu utakmicu zaostatka. Isti učinak kao i hrvatska momčad ima i FC Albania, kao i CD Espanol Wiesbaden.

Već se sutra, 03.10. nastavlja sljedeće kolo u kojem Hajduk na svom terenu dočekuje upravo uvijek neugodne i agresivne Španjolce.