Igrači Croatije Zürich pred očetak utakmice protiv Tetove /Foto: Fenix Magazin-Ivan Barišić

Pogodak Nikole Ivankovića za novu pobjedu i slavlje Croatie Zürich

NK Croatia Zürich – FC Tetova 3:2 (1:1)

Vrlo neizvjesna utakmica od samog početka pa do kraja, a razlog je bio vrlo težak i motiviran protivnik koji je na kraju ipak morao upisati poraz. Croatia u utakmicu kreće potpuno opušteno te iz jednog slobodnog udarca Stjepan Lašto postiže pogodak za vodstvo od 1:0. No protivnik se uopće nije uplašio nego je vršio pritisak kako bi se vratio u igru, što im polazi za nogom samo petnaestak minuta pred kraj prvog djela za 1:1.

U drugom dijelu utakmice igrači Croatie shvaćaju da nema mjesta opuštenosti ako žele pobjedu. Lopta na žalost baš i nije slušala napadače Croatije. Ipak, najbolji strijelac Croatije i treće lige Ivan Dukić zabija za vodstvo Croatije od 2:1. Da neće ostati na tom rezultatu dalo se i naslutiti jer je do kraja utakmice bilo dugo, a protivnička momčad je bila rastrčana i borbena. Tako je i bilo nekoliko minuta kasnije kada Tetova postižu pogodak za izjednačenje, na žalost navijača Croatie, a na sreću malog broja navijača FC Tetova.

Igrači Croatie uzvratili su žestoko i odlučno, a preokret je donio pogodak Nikole Ivankovića, igrača koji je bio dulje vremena odsutan zbog ozljede. Bio je to njegov poklon vjernim navijačima i pogodak za pobjedu Croatie.

FC Tetova pokazala se kao jaka i stabilna momčad koja igra vrlo mirno i korektno. Ali, nedostajalo im je malo više sreće jer Croatia i nije baš protivnik koji lako popušta i poklanja bodove.

Sastav NK Croatia: G. Škara, A. Vukadin, A. Jukić, D. Perković, S. Laštro, I. Dukić, N. Petrlić, M. Zrilić, N. Ivanković, N. Novak, M.Šišić. Još je igrao M. Jelečević. Na klupi je još bio F. Dukić. Trener: R. Čurić