U žaru borbe lopta može i izvan crte igrališta / Foto: Fenix Magazin (A.I.)

Prvijenac Adam Živića u novoj pobjedi Croatije Bietigheim

TSV Höfingen-NK Croatia Bietigheim 1:3 (0:1)

U natjecanju u Bezirksligi Enz/Murr, Croatia Bietigheim je pomalo sretno. ali i zasluženo osvojila sva tri boda na teškom gostovanju u Höfingenu. Sretno smo napisal i misleći pritom na udarac s bijele točke kojeg domaćini kod vodstva Croatie od 2:1 nisu iskoristili.

TSV Höfingen se pokazao kao veoma čvrsta i napadački jaka momčad. Zadnji red Croatie se znao nositi i sa takvim protivnikom, pogotovo kad je na vratima bio u nedjelju veoma raspoloženi vratar hrvatske momčadi. Hrvati dolaze do svoje prve prave prilike u 27. minuti, kada Zvonimir Živić glavom za  nekoliko centimetara prebacuje vratnicu. U 41. minuti Gashi upošljava Z. Živića koji pored istrčalog vratara domaćina gura loptu u mrežu za vodstvo Croatije od 0:1.

Samo tri minute nakon početka drugog poluvremena domaćini izjednačuju nakon brze kontre i kobnih grešaka u zadnjem redu Croatije.

Cro BietigheimIgrači hrvatske momčadi nisu izgubili glavu zbog toga već nastavljaju pritiskati protivnika u njegovoj polovici terena. Rezultat takve igre je i zgoditak za vodstvo Croatije u šezdesetoj minuti. Bila je to kopija prvog pogotka, samo ovoga puta strijelac je bio Annunziata a dodavač C. Kaya.

Nakon vodstva Croatia se nalazi na mukama. Puno je hektike i grešaka. Zbog vuče protivničkog igrača za dres sudac svira najstrožu kaznu za domaćina. Srećom po hrvatsku momčad udarac s 11 metara ostaje neiskorišten.

U 90. minuti u igru ulazi novopridošli Adam Živić mijenjajući svog brata Zvonimira. Samo tri minute kasnije u sudačkoj nadoknadi, Adam Živić postiže svoj “prvijenac” u dresu Croatije. Novom pobjedom Croatia je sačuvala drugu poziciju na ljestvici.

NK Croatia: Papakonstantinou, Wagner, Kolak, Radina, C. Kaya (M. Kaya 73 min.), Cervone, Cello, Tsialokidis, Gshi, Annunziata ( Aniello 86 min.), Z.Živić (A. Živć 90. min.)

U srijedu 04. listopada Croatiju nakon samo mjesec dana ponovno čeka  gradski derbi ali ovaj puta u kupu. Utakmica kod SV Germanie se igra u 19.30 sati. Sljedeće nedjelje, 08. listopada, Croatia kod kuće igra  prvenstvenu utakmicu protiv Löchgau II u 15.00 sati.