Arena u Münchenu (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (SIM)

UVJERLJIVA POBJEDA: Bayern se pobjedom protiv Borussije Dortmund vratio na vrh ljestvice

Nogometaši Bayerna iz Münchena vratili su se na vrh ljestvice njemačkog prvenstva uvjerljivom 4-2 (3-0) domaćom pobjedom u velikom derbiju protiv Borussije iz Dortmunda.

Susret je uvelike usmjerio veliki kiks vratara Borussije Kobela iz 13. minute. Upamecano je tada pokušao okomitom loptom uposliti Sanea, Kobel je “pročitao” to dodavanje, istrčao s vrata, ali onda i promašio loptu koja je završila u mreži. Na kraju je taj pogodak upisan kao autogol Kobela.

Bayern je iskoristio zbunjenost Borussije u sljedećim minutama te s dva gola Thomasa Müllera u 18. i 23. minuti kada je dva puta našao na pravom mjestu u pravo vrijeme pobjegao na nedostižnih 3-0.

Početkom nastavka Bayern je odigrao još jednu sjajnu akciju koju je u 51. minuti Coman pretvorio u pogodak za 4-0. Do kraja dvoboja Borussia je uspjela ublažiti poraz golovima Cana iz kaznenog udarca u 72. minuti i Malena u 90. minuti.

Vodeći Bayern sada ima 55 bodova, dva više od druge Borussije, a četiri više od trećeg Uniona iz Berlina.

Ranije u subotu su nogometaši RB Leipziga pretrpjeli su treći poraz u posljednja četiri nastupa u prvenstvu izgubivši na svom terenu od Mainza 05 s visokih 0-3 (0-1), a hrvatski reprezentativni stoper Joško Gvardiol igrao je do 71. minute.

Utakmica je loše počela za Leipzig koji se našao u zaostatku već u 9. minuti kada je Ingvartsen pospremio odbijanac u mrežu.

U prvoj polovici drugog poluvremena su Ajorque u 57. i Kohr u 67. minuti pogađali za konačnih 0-3. RB Leipzig je peti na ljestvici sa 45 bodova, dva manje od četvrtog Freiburga koji drži posljednje mjesto koje vodi u Ligu prvaka sljedeće sezone, dok je Mainz osmi sa 40 bodova.

Dion Drena Beljo igrao je do 88. minute za Augsburg koji je ispustio vodstvo od 2-0 na gostovanju kod Wolfsburga, kojiga vodi bivši hrvatski izbornik Niko Kovač, te odigrao 2-2.

Na poluvremenu je bilo 2-0 za goste autogolom Arnolda u 2. minuti i golom Berishe u 32. minuti. Osim autogola, Arnold je još i zapucao kazneni udarac u prvom poluvremenu.

Tih 2-0 za Augsburg je vrijedilo do 84. minute kada je Waldschmidt smanjio na 2-1 da bi Nmecha u šestoj minuti sudačke nadoknade poravnao na 2-2. Bartol Franjić zbog ozljede nije kandidirao za nastup u momčadi Wolfsburga koji je deveti sa 39 bodova, dok je Augsburg 12. sa 29 bodova.

Josip Juranović ostao je na klupi Union Berlina u 3-0 (0-0) domaćoj pobjedi protiv Stuttgarta kod kojega nije bilo Borne Sose, dok je Filip Uremović igrao do 76. minute za Herthu koja je na gostovanju kod Freiburga igrala 1-1.

REZULTATI 26. KOLA
Petak:
Eintracht F. – Bochum 1-1 (Kolo Muani 22-11m / Asano 14)
Subota:
RB Leipzig – Mainz 05 0-3 (Ingvartsen 9, Ajorque 57, Kohr 67)
Union Berlin – Stuttgart 3-0 (Becker 51, Behrens 65, Haraguchi 68-ag)
Wolfsburg – Augsburg 2-2 (Waldschmidt 84, Nmecha 90+6 / Arnold 2-ag, Berisha 32)
Schalke 04 – Bayer 0-3 (Frimpong 51, Wirtz 61, Azmoun 90+2)
Freiburg – Hertha 1-1 (Grifo 52 / Ngankam 77)
Bayern – Borussia D. 4-2 (Kobel 13-ag, Mueller 18, 23, Coman 51 / Can 72-11m, Malen 90)