Tribina s navijačima RB Leipzig (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (SIM)

TREĆI PORAZ RB LEIPZIGA: Novi poraz u nizu mu nanio Mainz 05

Nogometaši RB Leipziga pretrpjeli su treći poraz u posljednja četiri nastupa u njemačkom prvenstvu izgubivši na svom terenu od Mainza 05 s visokih 0-3 (0-1), a hrvatski reprezentativni stoper Joško Gvardiol igrao je do 71. minute.

Utakmica je loše počela za Leipzig koji se našao u zaostatku već u 9. minuti kada je Ingvartsen pospremio odbijanac u mrežu. U prvoj polovici drugog poluvremena su Ajorque u 57. i Kohr u 67. minuti pogađali za konačnih 0-3.

RB Leipzig je peti na ljestvici s 45 bodova, dva manje od četvrtog Freiburga koji drži posljednje mjesto koje vodi u Ligu prvaka sljedeće sezone, dok je Mainz osmi s 40 bodova.

Dio Drena Beljo igrao je do 88. minute za Augsburg koji je ispustio vodstvo od 2-0 na gostovanju kod Wolfsburga, koji ga vodi bivši hrvatski izbornik Niko Kovač, te odigrao 2-2.

Na poluvremenu je bilo 2-0 za goste autogolom Arnolda u 2. minuti i golom Berishe u 32. minuti. Osim autogola, Arnold je još i zapucao kazneni udarac u prvom poluvremenu. Tih 2-0 za Augsburg je vrijedilo do 84. minute kada je Waldschmidt smanjio na 2-1 da bi Nmecha u šestoj minuti sudačke nadoknade poravnao na 2-2.

Bartol Franjić zbog ozljede nije kandidirao za nastup u momčadi Wolfsburga koji je deveti s 39 bodova, dok je Augsburg 12. s 29 bodova.

Josip Juranović ostao je na klupi Union Berlina u 3-0 (0-0) domaćoj pobjedi protiv Stuttgarta kod kojega nije bilo Borne Sose, dok je Filip Uremović igrao do 76. minute za Herthu koja je na gostovanju kod Freiburga igrala 1-1.

Union je treći na ljestvici s 51 bodom, dva manje od vodeće Borussije iz Dortmunda, a jednim manje od drugog Bayerna uoči “Der Klassikera” koji počinje u 18.30 sati.

Hertha je 16. s 22 boda, a Stuttgart posljednji 18. s 20 bodova.

REZULTATI 26. KOLA

Petak:
Eintracht F. – Bochum 1-1 (Kolo MUani 22-11m / Asano 14)
Subota:
RB Leipzig – Mainz 05 0-3 (Ingvartsen 9, Ajorque 57, Kohr 67)
Union Berlin – Stuttgart 3-0 (Becker 51, Behrens 65, Haraguchi 68-ag)
Wolfsburg – Augsburg 2-2 (Waldschmidt 84, Nmecha 90+6 / Arnold 2-ag, Berisha 32)
Schalke 04 – Bayer 0-3 (Frimpong 51, Wirtz 61, Azmoun 90+2)
Freiburg – Hertha 1-1 (Grifo 52 / Ngankam 77)