Detalj s utakmice Croatije Frankfurt (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix

UVIJEK ISTA PRIČA NA POČETKU PRVENSTVA: Zbog godišnjih odmora, Croatia i Posavine Frankfurt startala visokim porazima u novu sezonu

Svake godine se ponavlja uvijek ista priča: zbog odsustva velikog broja igrača, koji su na godišnjim odmorima, hrvatske momčadi u Njemčkoj gube bodove na početku prvenstva.

Türkgücü FFM – FC Croatia Frankfurt 8:2 (5:0)

FC Tempo FFM – FC Posavina Frankfurt 4:0 (3:0)

U prvom prvenstvenom kolu Kreisoberlige (KOL) Frankfurta, Croatia Frankfurt je doživjela težak poraz na gostovanju kod turske momčadi Türkgücü FFM. Izmješani sastav Croatije, čiji dobar dio igrača su na godišnjim dmorima, nije pružio očekivani otpor turskoj momčadi koja je u prvom poluvremenu već vodila sa 5:0.

Od samog početka momčad Croatije je loše ušla u utakmicu koja se igrala pod nesnosnom vrućinom. Nakon prvog primljenog zgoditka u 9. te drugog u 18. minuti, sudac je u 29. minuti pokazao crveni karton igraču Croatije. Nakon toga igra hrvatske momčadi se potpuno raspala. Rupe u obrani bilo je teško zatvoriti,  a zaredale su i pojedinačne greške tako da su do kraj poluvremena domaćini ostigli još tri zgoditka.

Drugo poluvrijeme je bilo samo formalnost jer je pobjednik već bio odlučen u prvom poluvremenu.

Sastav Croatije: Iljazović, Grgić, Bonanno (od 77. Pejić), Drlje (od 46. Puljić), Molnar, Domeniković (od 46. Amanatidis), Marić, Gamulin, Budimir, Soldo, Božinović-Mador. Strijelci za Croatiju: Mete Gamulin u 65. min iz penala za 6:1 i Dragan Budimir u 82. minuti nakon dodavanja Marića za 7:2.

Druga momčad Croatije nije odigrala utakmicu zbog nedostatka igrača.

Iduću utakmicu prva momčad Croatije Frankfurt igra u nedjelju, 22. kolovoza, na svom igralištu u Heddernheimu protiv momčadi Spvgg 02 Griesheima u 15:30. Prije te utakmice, u 13 sati Druga momčad Croatije igra u 13 sati utakmicu protiv 1FC Rödelheim ll.

U istoj Kreisoberligi Frankfurta, u kojoj igraju dvije hrvatske momčadi, i momčad Posavina Frankfurt je loše startala u prvom kolu izgubivši s 4:0 na gostovanju kod momčadi FC Tempo FFM.