Croatia Geislingen / Foto: Fenix (N. Raguž)

UTAKMICOM PRIKUPILI 1.150 EURA ZA STRADALE U POTRESU: Visoka 8:0 pobjeda Croatije ostvarena golijadom u drugom poluvremenu

U prvoj utakmici na početetku nove kalendarske godine Croatia Geislingen je ostvarila visoku pobjedu u pripremnoj ali i humanitarnoj utakmici protiv Böhmenkircha, momčadi koja  zauzima osmo mjesto u  Kreislige A, koja je za rang bolja od Kreislige B u kojoj se natječe hrvatska momčad.

Croatia Geislingen – TG Böhmenkirch  8:0 (0:0)

Prvi dio utakmice je odrađen bez opasnosti po vrata Croatije, dok je na drugoj strani sijevalo. Ali gostujući vratar je iskazivao svoju klasu, te je obranio nekoliko teških udaraca napadača Croatije.

U drugi dio Croatia ušla bolje i već nakon 3 minute u brzoj akciji dolazi do vodstva od 1:0. Nakon toga, gosti kao da su bili slomljeni, te Croatia u narednih 40 minuta postiže još 7 pogodaka.

Bio je to impresivan rezultat protiv momčadi koja slovi za neugodnog protivnika u višem rangu natjecanja.

Sastav Croatije Geislingen: Bibić, A. Kepić, Šelo, Bartolo, Ranogajac, M.Kepić, Luka Blaž, Žuljević, Miloš, David Raguž, Bibič, R. Kobaš, A. Karanfilovski, Majer, Brlošič. Trener Nikica Raguž

Strijelci za Croatiju Geislingen: David Majer (55′, 65′),  Adrian Karanfilovski (70′, 75′), Robert Kobaš (48′, 76′), Daniel Žuljević (62′) i Luka Blaž (90′)

Osim pobjede, još jedna jako bitna stvar za spomenuti jete da je utakmica bila humanitarnog karaktera. Klub je odlučio sav prihod od pića i hrane te donacija donirati onima koji su pogođeni potresom u Turskoj i Siriji. Klub će donaciju od 1.150 eura predstavniku džamiju u Geislingenu, odakle će prikupljeni novac biti poslan obiteljima sa pogođenih područja.

Croatia Geislingen još jednom zahvaljuje svima koji su sudjelovali u pomoći i prikupljanju donacija za potresom pogođeno područje Turske i Sirije.