Novi trener Croatije Frankfurt Daniel Dany Nauber / Foto: Fenix (SIM)

CROATIA ISPALA IZ KUPA: U Frankfurtu se u srijedu igra hrvatsko-srpski derbi Croatia – Tempo

U trećem kolu DFB Pokala, Croatia Frankfurt je na svom terenu izgubila od za ligu više rangirana momčad SpVgg 05 Oberrada rezultatom 1:4.

FC Croatia – SpVgg 05 Oberrad 1:4 (1:0)

Momčad trenera Daniela Denya Nauber odlično se držala u prvom poluvremenu kada je u 24. minuti Ivan Propadalo doveo svoju momčad u vodstvo od 1:0.

No u drugom poluvremenu do izražaja je došla bolja pripremljenost gostujuće momčadi koja bolje otvara nastavak utakmice i u 51. minuti izjednačuju rezultat na 1:1. U 64. minuti gosti preokreću vodstvo u svoju korist i dolaze do vodstva 1:2.

Nakon što napadači Croatije ne uspijevaju izjednačiti rezultat iz nekoliko poluprilika, iskusnija momčad gostiju u 90. i četvrtoj minuti sudačke nadoknade postižu još dva pogotka za uvjerljivu 4:1 pobjedu Oberrada.

Sastav Croatije: Nauber, Bešlić, Jeličić, Drlje, Jurić, Bonanno, Štrljić, Budimir (od 63. Amanatidis), Propadalo, Ćoric, Lakić (od 53. Ladan)c

Iduću utakmicu Croatia Frankfurt igra u srijedu, 15. veljače protiv momčadi FC Tempo Frankfurt. Riječ je o prvenstvenoj utakmici u kojoj prvoplasirana momčad Tempa dolazi u goste desetoplasiranoj momčadi Croatije.

Hrvatsko-srpski nogometni derbi Kreisoberlige Frankfurta, koji je uvijek prolazio u korektnoj igri i ponašanju igrača i gledatelja, igra se na igralištu Croatije u Heddernheimu s početkom u 20:15 sati.