Momčad Croatije Hawksa (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (M. Domnjak)

UTAKMICA ZA PAMĆENJE: Croatia Hawks u Regionalligi upisala pobjedu protiv favorizirane momčadi SV 03 Tigers Tübingen

Košarkaši Croatije Hawks iz Stuttgarta upisali su u subotu pobjedu za pamćenje u prvenstvenoj utakmici protiv favorizirane momčadi SV 03 Tigers Tübingen rezultatom 68:61.

Hrvatski sokoli (Croatia Hawks) su u utakmici, u kojoj su se momčadi izmjenjivale u vodstvu čak 10 puta, najveću prednost imali od 7 koševa dok su gosti iz Tübingen najveću prednost imali od 5 koševa. U šutevima za tri poena, Croatia je imala 5, a Tübingen 7 uspješnih trica.

U prvoj četvrtini SV je uspio ostvariti vodstvo od 18:17. Luka Minashvili iz Croatie se pokazao kao skupljač važnih poena, dok su Jakob Martenson i Philip Rassillier iz Tübingena ubacili po 5 poeba.

Napetost se nastavila u drugoj četvrtini, gdje su se obje momčadi žestoko borili za svaki koš. Sokoli su u samom početku druge četvrtine preuzeli vodstvo, ali je Tübingen uspio u kratko vrijeme s impresivnih 7 razlike preokrenuti rezultat.

Na odmor se otišlo s malom prednosti Croatije od 40:37 odlazi u zasluženo poluvrijeme. U tom razdoblju Luka Minashvili i Marin Tomić opet su bili najbolji strijelci Croatie, dok je Matthis Kumpf sa 7 koševa za Tübingen bio najuspješniji u redovima momčadi iz Tübingena.

Treća četvrtina obilovala je stalnim promjene vodstva. Tübingen je u početku preuzeo vodstvo, ali su se Sokoli žestoko borili i ponovno ih stigli i završila treću četvrtinu rezultatom 56:51. Marin Tomić iz Croatie i Yannik Beutler iz Tübingen su bili najbolji strijelci svojih momčadi.

U posljednjoj četvrtini utakmice obje momčadi su se ustrajno borile za pobjedu. Croatia Hawks je uspjela povećati svoje vodstvo, a zatim ga u završnici i obraniti te dobti utakmicu sa 7 razlike. ​​Jakob Kretzschmar iz Croatie postigao važan šut za tri poena pred kraj utakmice, dok je Pascal Brunner za Tübingen sa 6 bodova bio najbolji strijelac u redovma gostiju.

Valja istaknuti kako je nastup Marina Tomića i Luke Minashvili iz Croatije bio impresivan. Obojica su postigli po 16 koševa i značajno pridonijeli pobjedi svoje momčadi. Dobru igru pruži je i Manuel Herzog postigavši 11 koševa.

Sve u svemu, bila je to uzbudljiva i izjednačena igra sa stalnim promjena vodstva. Igrači Croatije Hawks su sa svojim borbenim stavom i svojim jakim igračima zasluženo ostvarila pobjedu.