Ljudi (Ilustracija) / Foto: Fenix (M.Dokoza)

USKORO U NJEMAČKOJ? Nacionalni registar cijepljenja protiv korone

Predsjednica njemačkog Bundestaga Bärbel Bas pozvala je na uspostavljanje nacionalnog registra cijepljenja u Njemačkoj. Na pitanje o stanju podataka u pandemiji koronavirusa političarka SPD-a je za “Welt am Sonntag” rekla kako još nema dovoljno informacija.

 

– Ono što nas sve brine je, na primjer, to što zdravstvene vlasti ne znaju koliko je točno infekcija. Ili kakav je točan status cijepljenja. Pretpostavljamo da je do 90 posto medicinskih sestara cijepljeno, ali to su procjene. Potrebni su nam točni brojevi, samo za praćenje kontakata – rekla je Bärbel Bas.

No, istaknula je kako su podatci s kojima raspolažu znatno bolji nego na početku pandemije.

– Sada postoje neki registri iz kojih se može izvući mnogo podataka. Ali istina je, treba nam nacionalni registar cijepljenja – rekla je Bas.

Hoće li se njezina ideja usvojiti, još nije poznato. Kancelar Olaf Scholz (SPD) bio je skeptičan u izjavama na ovu temu dok je glavni tajnik SPD-a Kevin Kühnert odbacio centralizirano prikupljanje podataka o cijepljenju.

Fenix-magazin/MD

Povezano

NOVA PROMJENA U NJEMAČKOJ: Od 7. srpnja nova svjetla za automobile bit će obavezna
SVAKI GLAS JE VAŽAN: Registracija birača za Opće izbore u BiH 2026.
OPASNOST OD OZLJEDA I GUŠENJA: Ferrero hitno povlači Nutella proizvod
OD KRAJA SRPNJA: Velika promjena u DHL-u utječe na milijune u Njemačkoj
Krunoslav Katičić / Foto: Hina
AI RAT NA POLITIČKOJ SCENI: Katičić žestoko uzvratio Sandri Benčić: „Bili ste pioniri AI kampanja, a sad vas je odjednom sram!“
AUTO POSTAJE UŽARENA PEĆNICA: Na 37°C vozači postaju nervozni, rizik od prometnih nesreća skače za čak 33%, evo kako se pravilno rashladiti