Luka Modrić / Foto: Anadolu

UŠAO U POVIJEST REALA SA 527 ODIGRANIH UTAKMICA: Luka Modrić postao treći stranac po broju nastupa za “Kraljevski klub”

Hrvatski vezni nogometaš Luka Modrić postao je u petak navečer treći stranac po broju nastupa za Real Madrid, izvijestio je klub osnovan prije 122 godine.

Modrić, 38-godišnji kapetan hrvatske reprezentacije, sudjelovao je u gostujućoj pobjedi od 1-0 nad Real Sociedadom.

To mu je bila 527. utakmica za “Kraljevski klub” čime se izjednačio s bivšim brazilskim igračem Robertom Carlosom. Ispred Modrića su samo brazilski bočni igrač Marcelo s 546 nastupa i francuski napadač Karim Benzema sa 648 odigranih utakmica.

“Luka je pokazao, baš kao i u prethodnim utakmicama, da se nalazi u optimalnoj fizičkoj formi”, izjavio je trener Carlo Ancelotti nakon utakmice u baskijskom San Sebastianu. Hrvatski igrač je na travnjaku proveo 84 minute nakon što je prošlu nedjelju odigrao svih 90 minuta u pobjedi od 3-2 nad Barcelonom.

“U drugom poluvremenu je dobro upravljao loptom čime nam je pomogao izbjeći presing Real Sociedada”, dodao je trener na konferenciji za medije.

Vodeći Real Madrid je tom pobjedom došao nadomak osvajanja španjolskog prvenstva, pet kola prije kraja. Podigne li pehar, Modriću će to biti 25. trofej osvojen s klubom čime će se izjednačiti s rekorderima Marcelom i Benzemom. Njih dvojica ih imaju po 25, ali više nisu na Santiago Bernabeu.

Real Madrid će u utorak igrati polufinalnu utakmicu Lige prvaka protiv Bayern Munchena, a Ancelotti je rekao da bi Modrić mogao zaigrati u njoj.

“Njegova kondicija je spektakularna pa bi mogao zaigrati u utorak”, izjavio je.

Modrić je ove sezone 20 puta nastupio u početnoj postavi, a 19 puta je ulazio s klupe za pričuve.

Trijumfom nad Real Sociedadom je ostvario 350. pobjedu s Real Madridom od kada je došao u klub u ljeto 2012. godine. Ugovor mu istječe za dva mjeseca.