Juraj Vinković u bijelom dresu Trenka borbi za loptu / Foto: Fenix (Mateo Katić)

TRENK IZ AUGSBURGA SE VRATIO NA POBJEDNIČKI PUT: Spektakularna 6:4 pobjeda protiv DJK Westa

Više od 100 gledatelja okupilo se prošle nedjelje na stadionu Trenka kako bi pratili uzbudljivu utakmicu između domaćeg KSV Trenka i DJK Westa. Utakmica nije razočarala, a hrvatska momčad je ostvarila uvjerljivu pobjedu od 6:4.

Već u ranoj fazi utakmice naziralo se da će ovo biti dinamična utakmica. Domaćin Trenk poveo je u 7. minuti golom Mateja Babića. DJK West je izjednačio samo 2 minute kasnije, ali je Babić u 33. minuti svojim drugim golom opet doveo Trenk u vodstvo. U 38. minuti Ermin Mahmutović povećao je vostvo Trenka, a u posljednjoj minuti prvog poluvremena gosti iz kaznenog udarca smanjuju rezultat na 3:2.

Slavlje nakon pogotka Trenka / Foto: Fenix (M.Katić)

Drugo poluvrijeme bilo je sve samo ne dosadno. U 75. minuti gosti su izjednačili rezultat, a samo 9 minuta kasnije Babić je ponovno doveo Trenk u vodstvo. U 90. minuti DJK West je iz drugog kaznenog udarca na utakmici došao do izjednačenja.

Drama se nastavila i u sudačkoj nadoknadi. U drugoj minuti nadoknade Dario Perić izvodi udarac iz kuta i sjajno pronalazi Mahmutovića koji postiže svoj drugi pogodak na utakmici i donosi Trenku novo vodstvo, a u 94. minuti Matej Babić postiže svoj četvrti gol na utakmici i postavlja konačnih 6:4. To je bio njegov 17. gol u sezoni, čime se popeo na drugo mjesto liste strijelaca lige.

Iz kluba KSV Trenk žele se srdačno zahvaliti svim gledateljima koji su u velikom broju došli na stadion i svojom podrškom potaknuli igrače da dođu do ove važne pobjede.

Trenk trenutačno zauzima 7. mjesto na ljestvici od 13 klubova u natjecanju AK A-Mitte Bayern.

Sastav KSV Trenk: Jurica Badrov, Miro Cindrić, Dario Perić, Danijel Araranković, Mirnad Duraković, Luka Leovac, Igor Pavić, Juraj Vinković, Stipe Marković, Ermin Mahmutović, Matej Babić. Klupa za pričuve: Mislav Ćorić, Josip Đotlo, Patrick Ferreira. Treneri: Marko i Daniel Tomić

Sljedeće nedjelje KSV Trenk u 13 sati gostuje kod TSG Hochzolla. U prvom susretu ove sezone Hochzoll je slavio na Trenkovom stadionu.