Gledatelji na utakmici Croatia -Harheim / Foto: Fenix (SIM)

FRANKFURT/M: Remi Croatije Frankfurt u slavljeničkoj atmosferi pred više od 400 gledatelja

Pred više od 400-tinjak gledatelja i u slavljeničkoj atmosferi zbog otvaranja Klupskog doma Croatije, favorizirana momčad Croatije Frankfurt je remizirala na domaćem terenu protiv starih znanaca iz Harheima koji se bore za opstanak

FC Croatia Frankfurt – SG Harheim 1:1 (1:1)

Croatija je bolje ušla u utakmicu i stalno pritiskala gostujuću momčad koja je rijetko prelazila centar. Nakon dvadesetak minuta gosti su se oslobodili pritiska i počeli su opasno ugrožavati vrata Croatije zbog čega je u dva navrata vratar Croatije Novokmet spašavao svoja vrata.

Detalj s utakmice Croatia -Harheim / Foto: Fenix (SIM)

Na drugoj strani Croatija je nastavila sa redanjem prilika. Ono što nije uspjelo ostalim napadačima Croatije uspjeva Anti Štrljiću koji u 42. minuti iskosa s lijeve strane sa više od 20 metara neobranjivim udarcem trese mrežu Harheima za vodstvo hrvatske momčadi od 1:0.

No, gosti do kraja poluvremena izjednačuju rezultat u 45. minuti nakon jedne dobro odigran akcije u kojoj su nadmudrili obranu Croatije.

U drugom poluvremenu mreže se nisu tresle premda je bilo prilika s obje strane. Na kraju neriješenim rezultatom više mogu bit zadovoljni gosti kojima bod protiv trećeplasirane Croatije omogućuje lakše disanje u borbi za ostanak u Kreisoberligi Frankfurta.

Sastav Croatije: Novokme, Soldo, Reljić, Ćorić, Štrljić, Bonanno, Gavran, Matović, Ivošević (od 58. Bračić), Drlje (od 86. Josip Puljić), Radovac (od 46. Propadalo).

Pobjeda druge momčadi Croatije

FC Croatia II – Union Niederrad lll 5:1

Sastav Croatije II: Matko, Bošnjak, Ivošević, Marin Ladan, Marcel Ladan, Tkalčević, Zvoko, Baotić, Braćić, Strljić, Vučković. Jos su igrali: Majić, Keleva i Boletin

Strijelci za Croatiju II: 7. min Zvoko (asistencija Bošnjak) za 1:0, 11. min. Braćić (asistencija Ladan) za 2-0, 34 min–2:1, 36. min  Baotić (asistencija Bračić) za 3:1, 45. min Marcel Ladan 4:1 i 55 min Zvoko kazneni udarac 5:1.

(FOTO) SVEČANO OTVOREN KLUPSKI DOM FC CROATIJE FRANKFURT: Jedan od najuspješnijih hrvatskih klubova u Njemačkoj ima svoje vlastite prostorije, danas su se okupili prijatelji, sponzori i igrači ovog kluba

Sljedeću utakmicu prva momčad Croatije igra u nedjelju, 21. travnja 2024. protiv momčadi SG Westenda. Adresa igrališta: Adresa Sondershausenstrasse 7, Kuća 9, 60326 Frankfurt na Majni

Druga momčad dobiva utakmicu bez borbe jer momčad Makedonije nema više drugu momčad.