Ante Čačić / Foto: Hina

TRENER DINAMA ANTE ČAČIĆ: Čestitam svojim herojima koji su me učinili najponosnijim čovjekom

Moji igrači su me učinili najponosnijim čovjekom, stvarno su heroji, kazao je nakon prolaska u Ligu prvaka trener Dinama Ante Čačić u izjavi za HTV.

Nogometaši Dinama izborili su prolaz u grupnu fazu Lige prvaka nakon što u uzvratnoj utakmici doigravanja u produžetku svladali u Zagrebu Bodo/Glimt s 4-1 (2-1) i time nadoknadili poraz od 0-1 iz prve utakmice u Norveškoj.

Gol vrijedan Lige prvaka zabio je Josip Drmić u 117. minuti, a u 120. minuti pobjedu je zapečatio Petar Bočkaj.U regularnom dijelu pogotke su za Dinamo dali Mislav Oršić (4) i Bruno Petković (35), dok je za Bodo/Glimt zabio Albert Gronbaek (70).

“Čestitam svojim herojima, ali imali smo previše problema. Ovo je sjajan uspjeh, dobili smo dobru momčad, unatoč velikim problema u drugom dijeu, kada smo bili prinuđeni na puno izmjena i rošada. Imali smo unutarnjih problema koje sada ne želim iznositi, a Bodo/Glimt nije mogao ništa izgubiti. Srećom, pao je sao jedan gol u tom periodu”, kazao je Čačić.

Dinamu je ovo osmi plasman u Ligu prvaka, a ždrijeb je već u četvrtak u 18 sati u Istanbulu.

“Htio bih na Maksimiru vidjeti svoja dva kapetana koje sam vodio – Luku Modrića i Darija Srnu. Dakle, Real i Šahtar”, zaključio je trener Dinama.