FC Croatia Fermoy / Foto: Fenix (SIM)

NESRETAN PORAZ CROATIJE FERMOY: Na gostovanju primili 4 pogotka

Croatia Fermoy je doživjela poraz u 6.kolu Second Division lige protiv trećeplasirane momčadi lige.

Evcore Gym – FC Croatia Fermoy 4:0 (2:0)

Na gostovanju kod Evcore Gym, Croatija se dobro držala do 22. minute kada neopreznost u obrani hrvatske momčadi donosi priliku domaćinima koji postižu pogodak i dolaze u vodstvo od 1:0.

U 25.minuti zbog oštrog uklizavanja žuti karton dobiva Perić, a domaćini iz slobodnog udarca ponovno tresu mrežu Croatije i to je već 2:0.

Croatija u 28. minuti dolazi u priliku za smanjenje rezultata, ali udarac Antonia Camposa igrač domaćina skida s crte. U 35. minuti nova prilika za Croatiju ali Jin Minyoua ne uspijeva savladati vratara domaćina. U 37.minuti Matković dobiva žuti karton zbog prigovora. Croatija je u tom razdoblju bolja momčad koja je sabila protivnika na njegovu polovicu, ali nažalost ne dolazi do smanjenja vodstva Evcora iako je pri kraju poluvremena Mecanović pogodio gredu.

U nastavku utakmice u sastavu Croatije dolazi do promjene, umjesto Guardado u igru je ušao Kanymet. U 55.minuti nova nedaća za hrvatsku momčad – ozlijedio se Luka Matković koji je morao napustiti teren.

Domaćini u 58.minuti nakon što je vratar Croatije Dervišević obranio udarac, na odbijenu loptu natrčava protivnički napadač i zabija za 3:0. Sudac, koji je radio probleme cijelu utakmicu, u 62.minuti nakon naguravanje pokazuje žute kartone Barilaru i Briševcu iako su sve zakuhali domaći igrači.

Momčad Croatije je i u tom razdoblju imala prigode za smanjenje rezultata. Najbliži pogotku bio je Petrak, ali lopta jednostavno nije htjela u mrežu.

U 82.minuti protivnički igrač dobiva crveni karton zbog nasrtaja na vratara Croatije. Nažalost, domaćini u 85. minuti postižu novi pogodak za konačan rezultat od 4:0.

Bio je to nesretan poraz čiji krajnji rezultat ne odaje pravo stanje na utakmici. Croatija zasigurno može bolje, samo treba malo vremena za privikavanje na veliki nogomet koji ova momčad igra svega tri mjeseca.

Sastav Croatije Fermoy: Dervišević, Petrak, Bošnjak, Perić, Minyou, Barilar, Mecanović, Kanymet, Matković, Campos, Briševac, Guardado