Težak i bolan poraz Croatije Zürich na početku prvenstva

Nakon pobjede u kup utakmici, igrači Croatije Zürich su loše startali u prvoj utakmici prvenstva kada su poraženi na gostovanju kod Blue Starsa II sa čak 6:0.

FC Blue Stars 2 – NK Croatia ZH 6:0 (3:0)

Na početku se hrvatska momčad odlično držala, sve do trenutka kada je sudac svirao najstrožu kaznu za domaćine nakon prekršaja u kaznenom prostoru Croatije. Domaćini uspješno realiziraju poklon jedanaesterac i dolaze u vodstvo od 1:0.

Samo dvije minute kasnije Luka Lapenda dolazi u priliku za poravnanje no se uspjeva proći vratara i domaći ostaju u vodstvu, a nekoliko minuta kasnije podebljavaju ga novim pogotkom. U zadnjoj minuti prvog poluvremena razigrani protivnik uspjeva postići još jedan pogodak za veliko vodstvo 3:0.

Drugo poluvrijeme nastavilo se u znaku odličnog Blue Starsa, koji je još tri puta tresao mrežu vratara Škare.

NK Croatia na klupi je imala dvije zamjene od toga jednog vratara i nije mogla izmjenama nadomjestiti snagu koje je nedostajalo jer se tri dana prije igrala kup utakmica pa su igrači premoreni.

Sastav NK Croatia ZH: G. Škara, M. Karimović, I.Dukić (C), A.Prcela, N.Novak, M.Šestan, M.Prskalo, K. Krstić ,S.Blažanović, I.Knežević, L.Lapenda. Još je igrao : I.Pavlović. Trener : S.Blažanović

U četvrtak 29. kolovoza 2019 u 20 i 30 sati NK Croatia na igralištu Juchhof dočekuje momčad Rep. Srpske koja je svoju prvu utakmicu izgubila od FC Tetova i zasigurno će željeti pokoriti Croatiu kako bi došla do bodova.