TALIJANSKI NOGOMETNI KUP: Milan izbacio Genou nakon produžetka, nastupila trojica Hrvata

Nogometaši Milana plasirali su se u četvrtfinale Talijanskog kupa 3-1 (1-1, 0-1) domaćom pobjedom nakon produžetka protiv Genoe.

Genoa je iznenađujuće povela golom novog igrača Ostigarda (17) u prvom poluvremenu, no u nastavku je Giroud (74) također glavom uspio poravnati, da bi u produžetku do izražaja došla veća kvaliteta sastava iz Milana.

Domaće je u prednost doveo Rafael Leao (102) sjajnim lobom iskosa s lijeve strane, da bi konačni rezultat potavio Saelemaekers (112).

Adrian Šemper je banio čitavu utakmicu za Genou za koju je Milan Badelj proveo u igri svih 120 minuta, dok je Ante Rebić igrao do 62. minute za Milan.

Milan će u četvrtfinalu igrati protiv pobjednika susreta Lazio – Udinese koji je na programu za pet dana.

Ranije u četvertak četvrtfinale je izborila i Fiorentina 5-2 (2-2, 1-1) gostujućom pobjedom protiv Napolija nakon produžetka. Vrlo je zanimljivo bilo u završnici prvog poluvremena kada je Fiorentina povela golom Vlahovića (41), da bi na 1-1 poravnao Mertens (44) nakon vro lošeg ispucavanja gostujućeg vratara Dragowskog. Dragowski je prije odlaska na odmor napravio još jednu glupost istrčavši bezrazložno iz svog kaznenog prostora nakon čega je morao rušiti suparničkog napadača pa je stoga isključen.

Ipak, Fiorentina je s igračem manje povela sa 2-1 lijepim golom Biraghija (57), a kada su pred kraj dvoboja isključeni Lozano u 84. te Ruiz u četvrtoj minuti nadoknade činilo se kako će Fiorentina mirno sačuvati prednost. No, kada je Napoli ostao s igračem manje Petagna (90+5) je pogodio za produžetak, no u dodatnih 30 minuta 10 igrača Fiorentine lako se obračunala s devetoricom Napolitanaca. Venuti (105-1), Piatek (108) i Maleh (119) postavili su konačnih 5-2.

Fiorentina će u četvrtfinalu igrati protiv Atalante koja je u utorak sa 2-0 svladala Veneziju.

Ostalih pet dvoboja na programu sljedećeg tjedna. U utorak će igrati Lazio – Udinese i Juventus – Sampdoria, i srijedu Sassuolo – Cagliari i Inter – Empoli, a u četvrtak Roma – Lecce.