Croatia Zurich / Foto: Fenix (Ivan Barišić)

ŠVICARSKA: Croatia Zürich izgubila od Kosova i sve je bliže ispadanju iz lige

U prvenstvenoj utakmici amaterske 3. lige, u 12. kolu, Croatia je nastavila s porazima iz jesenskog dijela prvenstva.

NK Croatia Zürich (3.liga): FC Kosova (3.liga) 4:6 (1:2)

Dugogodišnji ponos Hrvata Švicarske, NK Croatia Zürich doživjela je u nedjelju težak poraz na domaćem terenu i sve je bliža ispadanju iz amaterske 3. lige regije Zürich.

Poraz je još bolniji jer je doživljen od druge momčadi Kosova. Kosovari su otvorili igru napadački i prvih deset minuta poveli s 2:0. Croatia je smanjila tek pred kraj prvog djela u 40. minuti preko Marka Bagarića.

Drugi dio je započeo napadima gostiju koji su s tri pogotka u odigranih 15 minuta nastavka utakmice poveli s 5:1. Do kraja utakmice Croatia se digla i hat-trickom Ivan Dukić, u 60.minuti, 84. minuti, 89. minuti smanjili rezultat na 4:5.

Kad su se malobrojni navijači hrvatske momčadi ponadali izjednačavanju rezultata te eventualnom preokretu, gosti su pred sam kraj utakmice postigli novi pogodak za pobjedu od 6:4.

Sastav: NK Croatia Zürich ( 3.liga)

Frano Dukić, Carlos Miguel Fernades Monteiro, Ivan Dukić, Josip Filipović, Stanislav Blažanović, Sebastijan Jurić, Loris Tanzillio, Stjepan Lastro ( C ), Kristijan Krstić, Marko Bagarić, Nicola Petrlić.

Pričuve: Marko Žiljak, Pero Zovko, Kristijan Papić, Ivan Zubonja, Dario Perković. Trener- igrač : Stanislav Blažanović.