KK Komušina Haiterbach / Foto: Fenix (JR)

HAITERBACH PREOKRENUO IZGUBLJENU UTAKMICU: Bilo je uspona i padova, neizvjesno do samoga kraja

Niti jedan redatelj nije mogao snimiti ljepši sretan završetak od nevjerojatne pobjede u Reutlingenu. Utakmica je bila do samoga kraja puna uspona i padova.

TSG Solcom Ravens Reutlingen – KK Komušina Haiterbach 76:78 (14:20; 29:40; 57:53)

Komušina Haiterbach je u ovoj utakmici mogao ponovno računati na Saschu Kesselringa, ali je morao bez Luke Banožića. Podršku Haiterbachu su dali i oko stotinu pristiglih navijača, svakako je dobrodošao i igrač Sulejman Gračanin.

Sascha Kesselring doveo je KKK u vodstvo s distance 9:14. Denny Čuković upisao je pet koševa za 14:20. Reutlingen je smanjio na 19:20, ali je Haiterbach ostao u prednosti. Dvije uzastopne trice Herdieja Lawrencea donijele su dosad najveće vodstvo momčadi 24:35.

– Momčad je bila budna od početka, ali ipak je ostavila mnoge neiskorištene prilike. Trebali smouvjerljivije završiti ovu fazu jer je Reutlingen teško ulazio u utakmicu, rekao je trener Haiterbacha Mario Marić.

Herdie Lawrence je tricom na startu povećao za 29:43, no Reutlingen je imao puno planova kako bi sezonu završio na domaćem terenu pred punom dvoranom. Nošeni dvojcem Mauro Gerszke i Malik Kudić brzo su preokrenuli rezultat u trećoj četvrtini s pet trica.

Prvo su smanjili na 46:47 da bi rezultat i preokrenuli na 57:53. Na strani Haiterbacha gotovo jedini strijelac bio je Suli Gračanin. On je s osam koševa držao svoju momčad u igri.

– To se nama jednostavno ne može dogoditi. U trećoj četvrtini ostavili smo iza sebe sve za što smo se teško borili, rekao je Mario Marić.

Mauro Gerszke je četvrtom tricom u sedam minuta uspio povećati vodstvo domaćina na 60:53. Komušina se nije predala i pred snažnom podrškom navijača smanjili na 62:61, no nove dvije trice i zakucavanje Davida Grubića digli publiku u dvorani na noge u Reutlingenu na 72:63.

Nakon nešto manje od četiri minute do kraja utakmice, trener Komušine Haiterbacha ponovno je svoju momčad pozvao na minutu odmora i nove upute. Kenan Gračanin uspio je održati nadu u pobjedu s četiri ubačena slobodna bacanja u nizu. Herdie Lawrence je postigao tricu za 74:70. Reutlingen je s linije povisio na 76:70. Opet je najbolji strijelac Herdie Lawrence ostavio otvorenim pitanje pobjede svojom šestom tricom u ovoj utakmici. Ova je bila za 76:73. 28 sekundi do kraja utakmice Kenan Gračanin je ponovno na liniji slobodnih bacanja. Bio je u stanju iskoristiti bacanje za 76:74. Reutlingen je sada mogao donijeti odluku nakon time-outa.

Obrana Haiterbacha bila je vrlo dobra u posljednjim minutama i nije puno dopuštala, pa je iznuđena osvojena lopta, a Kenan Gračanin zaustavljen je prekršajem u brzom prodoru. Sa sedam sekundi do kraja utakmice, morao je izvesti oba slobodna bacanja kako bi eventualno spasio svoju momčad u produžetku. Pokazao je čvrste živce i pogodio oba bacanja za 76:76. Još jedan time-out domaćin je uzeo za pripremu za završni napad. Može li Haiterbach iznuditi produžetke? Reutlingen je tražio put do koša, no najmlađi Ivo Marić uspio je nevjerojatno ukrasti i brzog Herdieja Lawrencea uputio je prema košu. Polaganjem u posljednjoj sekundi donio je svojoj momčadi dva odlučujuća boda za pobjedu 76:78 i s njom ostanak u 1. Regionalnoj ligi Südwest

Navijači iz Haiterbacha bili su oduševljeni nakon ovakvog finiša u posljednjim minutama.

-Iznimno sam sretan zbog ove pobjede. Momčad to zaslužuje. Naporno je radila cijelu sezonu i nije uvijek bila nagrađena za to. Imali smo jako dobro prvo poluvrijeme i nakon slabe treće četvrtine završili izuzetno snažno. Volja je bila ogromna. Naravno da ima sreće na kraju, ali smo je isforsirali. Hvala na mega podršci s tribina. To je uvijek davalo poticaj momčadi u teškim fazama, rekao je trener Mario Marić.

S 12. pobjedom sezone, KKK Haiterbach je konačno osigurao ostanak dva kola prije kraja.