Croatia München (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (SIM)

MÜNCHEN: Dva pogotka Josipa Kujundžića za pobjedu Croatije i nastavak borbe za ulazak u višu ligu

U 18. prvenstvenom kolu Kreisklasse 3 München, nogometaši Croatije München upisali su prvu proljetnu pobjedu na gostovanju kod TSV Mosach-Hartmanshofen 2.

TSV Mosach-Hartmannshofen 2- FC Croatia 2:4 (0:1)

Domaći nogometaši uspješno su odolijevali pritisku igrača hrvatske momčadi sve do 43. minute kada se mladi Frano Pavić dobro snalazi i postiže svoj prvijenac za prvu momčad Croatije.

Josip Kujundžić / Foto: Fenix (SIM)

Bilo je to zasluženo vodstvo nakon bolje igre i većeg broja stveorenih prilika od strane igrača Croatije.

U nastavak utakmice Croatija je ušla još odlučnije. U 49. minuti Josip Buljan odlično izvodi slobodan udarac i povećava vodstvo na 2:0.

Nakon što su domaći smanjili rezultat na 2:1, na scenu stupa Josip Kujundžić. Najprije Kujundžić u 70. minuti povećava vodstvo na 3:1 da bi nakon novog smanjenja rezultata od strane domaćina na 3:2, Kujundžić u 85. minuti zabio pogodak za 4:2, što je bio i krajnji rezultat utakmice.

Za Croatiju su igrali: Matej Božić, Andrej Vidak, Mateo Puđa, Tomislav Rezo, Josip Buljan, Renato Tuka, Josip Kujundžić, Frano Pavić, Jure Pavić, Lucian Radić, Dario Bagarić i Josip Barišić-Franjić. Trener: Pavo Crnac. Igrač utakmice Josip Kujundžić

Novom pobjedom i 3 nova boda Croatia je ostala u neizvjesnoj utrci za ulazak u viši rang natjecanja. Hrvatska momčad je trenutačno treća sa istim brojem bodova kao i drugoplasirani TSV 1860 München te sedam bodova iza prvoplasirane momčadi lige SpVgg Thalkirchen. Prvoplasirana momčad ulazi izravno u viši rang natjecanja, dok drugoplasirana momčad ide u kvalifikacije za ulazak u višu ligu.