Navijači Eintrachta (Ilustracija) / Foto: Fenix (G. Strohbach)

SVI REZULTATI EL: U fantastičnom navijačkom ambijentu u Frankfurtu Eintracht poražen od Arsenala, iznenađujući porazi Lazija i APOEL-a

U fantastičnom ambijentu kojeg je u Commerzbank Areni (48.000 gledatelja) u Frankfurtu stvorili domaći navijači, Eintracht je izgubio u susretu 1. kola F skupine Europske lige od londonskog Arsenala rezultatom 0:3. Tako je od navijača željno očekivani povratak Eintrachta na europsku scenu završio prvim porazom u domaćoj utakmici Europske lige nakon sezone 2006/07.

Kao i obično, momčad trenera Adija Hüttera od početka su snažno bodrili vjerni navijači koji su ponovno ponudili koreografiju za pamćenje. Nažalost, takva nije bila igra igrača Eintrachta. Tu treba izuzeti prvih pola sata kada su obje momčadi ponudile vrhunski nogomet s brojnim izrađenim akcijama i prilikama na obje strane. Eintracht je u otvorenoj igri ostavljao dosta prostora u obrani što su topnici znalački iskoristiti. Jednu takvu priliku u 38. minuti realizirao je Joe Willock kada je u brzom protunapadu, uz pogrešku Abrahama, zabio za 0:1.

U drugom poluvremenu Eintracht je opet počeo otvoreno i snažno te nekoliko puta opasno ugrozio vrata Arsenala. No, novopridošli André Silva, koji je zamijenio Antu Rebića, i ostali napadači Eintrachta ne uspojevaju savladati odličnog vratara gostiju. Nakon što je Eintracht u 79. minuti  ostao bez isključenom Dominika Kohre (žuto-crveni karton), kola su krenula nizbrdo. Umjesto zasluženog izjednačenja stigle su kazne. Bukayo Saka (85) i Pierre-Emerick Aubameyang (88) su dovršili posao i donijeli Arsenalu uvjerljivu pobjedu na teškom gostovanju kod Eintrachta koji ipak, ruku na srce, nije ona ista snažna momčad kao prošle sezone.

EE1nEVvW4AA5ysh

Uvjerljiva Sevilla

U drugom susretu iz ove skupine Standard je pobijedio Vitoriju Guimaraes sa 2-0. Utakmicu su odlučili autogol Florenta Hanina u 66. minuti, te pogodak Paul Josea Mpokua u sudačkoj nadoknadi. Hrvatski nogometaš Duje Čop nije nastupio za Standard.

Uvjerljiva je bila i Sevilla koja je u susretu skupine A na gostovanju pobijedila Karabag sa 3-0. Strijelci za Andalužane bili su Javier Hernandez (62), Munir (78) i Oliver Torres (85). Filip Ozobić nije nastupio za domaći sastav.

U drugom susretu APOEL i F91 Dudelange su Nikoziji odigrali ludu utakmicu sa sedam golova, a na koncu su gosti slavili sa 4-3 pri čemu je čak šest golova palo u drugom dijelu. Luksemburški sastav je vodio 2-0, APOEL je potom s tri gola u razmaku od pet minuta okrenuo rezultat, da bi Dudelange s nova dva gola izborio pobjedu.

Strijelci za goste bili su Sinani (36, 82), Bernier (51) i Stolz (72), dok su za APOEL golove zabili Pavlović (54, 58) i De Vincenti (56-11m). Antonio Jakoliš je za ciparski sastav igrao prvo poluvrijeme.

PSV tukao Sporting

U Skupina B Dynamo Kijev je golom Bujalskija u 84. minuti slomio Malmo. Josipa Pivarića nije bilo kod Ukrajinaca.

U drugom susretu Kopenhagen je identičnim rezultatom porazio Lugano, a pogodak odluke zabio je Santos u 50. minuti. Karlo Bartolec i Robert Mudradžija nisu nastupili kod domaćina.

Jedan gol je odlučio i u susretu između LASK-a i Rosenborga u skupini D, a tri boda je osvojio austrijski sastav. Strijelac je bio Holland u sudačkoj nadoknadi prvog dijela. Petar Filipović je odigrao cijeli susret za domaćine, dok Filip Benko nije nastupio.

U drugom susretu PSV je u Eindhovenu pobijedio Sporting sa 3-2.

Možda i najveće iznenađenje prvog dijela današnjeg programa u Europskoj ligi napravio je Cluj pobijedivši Lazio sa 2-1.

Gosti su poveli u 25. minuti golom Bastosa, no rumunjski sastav je u nastavku susreta okrenuo rezultat golovima Deaca (41-11m) i Omranija (75).

Rennes i Celtic su igrali 1-1.