Hrvatski navijači / Foto: Hina

ŠOK NA KRAJU: Hrvatski navijači nadglasali Talijane, na tribinama i Milanović

Hrvatski navijači ponovo su odnijeli pobjedu na tribinama, nadglasavši Talijane, nažalost, na koncu susreta ponovo su se radovali suparnici kao i nakon dvoboja protiv Španjolske i Albanije.

Utakmica je odigrana pred 39.000 gledatelja na Red Bull Areni. Najmanji je to od deset stadiona na njemačkom EURO-u.

Bila je to treća utakmica ovoga EP-a u Leipzigu nakon ogleda Portugala i Češke (2-1), te Francuske i Nizozemske (0-0). Na Red Bull Areni ili Leipzig stadionu, kako se zove za vrijeme EURO-a, igrat će se još jedna utakmica osmine finala.

“Hoćemo pobjedu” orilo se tribinama od prve minute. Navijači nisu gubili nadu, bez obzira na “mršavu nulu” na poluvremenu. Srećom, u tim trenucima nam je išao na ruku rezultat druge utakmice u kojoj je Španjolska vodila protiv Albanije sa 1-0.

Zoran Milanović na utakmici Hrvatska- Italija / Foto: Hina

U nastavku susreta Hrvatska je pojačala pritisak, u igru je ušao Budimir i u 54. minuti “Vatreni” su dobili jedanaesterac kojeg Modrić, nažalost nije realizirao. Bio je to šok, no samo minutu kasnije uslijedila je erupcija oduševljenja kada se Modrić iskupio zabivši za 1-0.

Baklje su izranjale na svim stranama stadiona, letjele su pive, ljudi su padali jedni po drugima od sreće, a  HNS sasvim sigurno čeka nova kazna zbog pirotehnike.

“Ma baš je dobro, vidjeti te opet,” “Bježite ljudi, bježite iz grada”, grmjele su tribine. Trenutak za pamćenje je stigao u 80. minuti kada je Luka Modrić uz pljesak cijelog stadiona napustio teren.

Talijani su u završnici pritisnuli, hrvatska reprezentacija se grčevito branila i nažalost, nije se obranila, u osmoj minuti nadoknade izjednačio je Zaccagni “probudivši” talijanske navijače za veliko slavlje i plasman u osminu finala.

Utakmicu Hrvatska – Italija s tribina je pratio hrvatski predsjednik Zoran Milanović sa suprugom Sanjom Musić Milanović koji je u Leipzig stigao na poziv predsjednika UEFA-e Aleksandra Čeferina.

Uz predsjednika Milanovića, utakmicu je pratio i predstojnik Ureda predsjednika Republike Orsat Miljenić i povjerenik Predsjednika Republike za sport Tomislav Paškvalin.