Sjajan početak: Žulj postigao prvijenac za Red Bull Salzburg nakon 7 minuta igre

Napadač hrvatskih korijena stigao u vodeći austrijski klub

zulj2

Robert Žulj (21), nadareni napadač mlade austrijske reprezentacije, odlično je počeo u novom klubu Red Bull Salzburgu.

Naime, jesenski prvak austrijske Bundeslige u prijateljskom je odgledu deklasirao češkog prvoligaša Znojmo (8:0), a Žulj je, sedam minuta nakon što je u 46. minuti ušao u igru, postigao posljednji pogodak na utakmici i svoj prvi u dresu Red Bulla.

– Važno mi je što sam odmah dobio priliku, a suigrači su mi olakšali prve dane u novom klubu – izjavio je Žulj, donedavni igrač Josko Rieda te dodao:

– Stigao sam iz dobrog u vrhunski klub. Sada imam priliku razvijati se na još višoj razini.

Napadač hrvatskih korijena potpisao je sa Salburžanima na dvije i pol godine, a doveli su ga nakon sjajnih izdanja ove jeseni kad je postigao 9 pogodaka uz 5 asistencija.

U Riedu je ukupno u 95 utakmica postigao 26 pogodaka. (ha)