Detalj s utakmice Croatije Singen / Foto: Fenix (Sonia Santos Ribeiro)

SINGEN: Nastavljen pobjednički niz Croatije Singen uz dva pogotka Josipa Ivanovića i pogodak Mateja  Zečevića

U okviru trećeg kola Kreislige B Staffel 1, HSK Croatia Singen je u nedjelju nas svom terenu savladala momčad FC Rielasingen-Arlen III rezultatom 3:1.

HSK Croatia Singen – FC Rielasingen-Arlen III 3:1 (1:1)

Trener domaćih Ivica Gogić imao je gotovo cijeli kadar na raspolaganju uz nekoliko manjih  izostanaka zbog ozljeda. Sam početak utakmice je pokazao da će to biti vrlo borbena, tvrda i jaka utakmica te da će trebati dosta strpljenja i trke kao i tehničke točnosti. Croatia je upravo nakon jedne tehničke pogreške protivnika došla u vodstvo u 14 minuti utakmice, a strijelac je bio iskusni Josip Ivanović. Goste to nije previše potreslo i ubrzo su preko Diega Wintera poravnali rezultat u 21 minuti na 1:1. Prvo poluvrijeme nije donijelo lijepu igru, bilo je dosta pogrešaka na obje strane te se na predah otišlo rezultatom 1:1.

1. Cro Singen 2

Trener domaćih, Gogić, odmah na poluvremenu radi promjenu te uvodi umjesto Luke Milotte Ivana Golića. Momčad Croatije je počela igrati bolje i sve više stezati obruč oko protivničkog gola. U 54. minuti trener Croatie radi još jednu promjenu te umjesto Dalibora Palavre uvodi Luku-Mateja Jakovljević. Svježina u momčadi domaćina te ogromna kvaliteta i široki kadar su donijeli u 57. minuti novi pogodak za Croatiu, a strijelac je bio Matej Zečević.

Ubrzo trener domaćih pravi još dvije promjene te u igru ulaze Džemil Ćatić i John Ungemach, a igru su napustili Marko Zečević i Matej Zečević. Croatia je stvarala sve veći pritisak i došla do svoje prepoznatljive igre, no u 72. minuti domaći ostaju s igračem manje. Naime sudac daje izravni crveni karton Žarku Petroviću zbog navodnog udaranja protivničkog vratara. Tako je Croatia morala s igračem manje braniti svoju prednost, gosti nisu pokazali da imaju snage, znanja i htijenje doći do poravnjanja. Croatia je primirila igru i čekala svoj trenutak koji se zbio u 88. minuti kada je iz jednog protudara opet poentirao iskusni Josip Ivanović. Tako je Croatia tim pogodkom potvrdila treću uzastopnu pobjedu, nova tri boda i ostanak na vrhu tablice Kreislige B Staffel 1.

1. Cro Singen 4

Treba napomenuti da je utakmicu pratio veliki broj vjernih navijača domaćeg sastava te da se vidi velika kohezija među igračima, upravom i gledateljima čemu su dokaz sami rezultati kao i velika posjećenost na utakmicama Croatije Singen.

Sastav Croatije Singen: Carlo Dudaš, Boban Bogoeski, Dennis Kraml, Josip Ivanović, Matej Zečević, Marko Zečević, Žarko Petrović, Franjo Ćurković, Marcus Wiemann, Luke Milotta, Dalibor Palavra. Na klupi za pričuve bili su: Vedran Lončarić, Džemil Ćatić, Mihail Chilici, Antonio Ančić, John Ungemach, Ivan Golić, Luka-Matej Jakovljević.

Sljedeću utakmicu momčad Croatie Singen igra u gostima protiv momčadi AFC Rinia Singen.