Nikola Vlašić / Foto: Hina

SERIE A: Sjajan pogodak Vlašića za tri boda Torina

U prvom nedjeljnom susretu 35. kola talijanske Serie A nogometaši Torina, koje vodi hrvatski stručnjak Ivan Jurić, svladali su u gostima Veronu s minimalnih 1-0.

Junak pobjede Torina bio je hrvatski reprezentativac Nikola Vlašić koji je bio jedini strijelac. U 29. minuti Vlašić je primio loptu od Sanabrije, na 20 metara od suparničkih vrata te je žestoko opalio lijevom nogom. Lopta je gromovito odletjela u mrežu bez prave reakcije domaćeg vratara za 1-0 gostiju.

Vlašiću je to bio peti ovosezonski ligaški pogodak za Torino, ali i prvi u kalendarskoj 2023. godini. Posljednji je postigao početkom studenoga prošle godine. U 60. minuti trener Jurić je zamijenio Vlašića.

Verona je pokušavala doći do izjednačenja ili potpunog preokreta, ali nije uspjela u tome. Tako će i dalje strahovati za svoj prvoligaški status, trenutačno je na 17. mjestu, posljednjem u sigurnoj zoni ostanka. Ova pobjeda podigla je Torino na osmo mjesto ljestvice.

U nedjelju još igraju Fiorentina – Udinese, Monza – Napoli, Bologna – Roma i Juventus – Cremonese, dok će posljednju utakmicu kola u ponedjeljak odigrati Sampdoria – Empoli.

Serie A, 35. kolo:

Verona – Torino 0-1 (Vlašić 29)

Subota:

Salernitana – Atalanta 1-0 (Candreva 90+3)

Spezia – Milan 2-0 (Wišniewski 75, Esposito 85)

Inter – Sassuolo 4-2 (Lukaku 41, 89, Ruan 55-ag, Martinez 58 / Henrique 63, Frattesi 77)