Dejan Lovren (ILUSTRACIJA) / Foto: Hina

LIGUE 1: Poraz Lyona, ozljeda Dejana Lovrena

Nogometaši Clermonta svladali su pred svojim navijačima Lyon 2-1 u susretu 35. kola francuske Ligue 1.

Time je Clermont nastavio s pozitivnim ligaškim nizom, u posljednjih sedam utakmica je upisao šest pobjeda i jedan remi. Isto tako, Clermont se podignuo na ljestvici, došao je na osmo mjesto, odmah iza nedjeljnog suparnika Lyona.

Lyon je poveo golom Lacazettea koji je odlično reagirao u 22. minuti te je, s mjesta, pogodio za 1-0 svoje momčadi s petnaest metara. No, gosti su se kratko veselili, a samo tri minute kasnije Kyei je pogodio s bijele točke za 1-1.

Grejohn Kyei je bio domaći junak jer je u 65. minuti postigao još jedan, ovaj put pobjednički pogodak za 2-1. Gosti su mogli uzeti barem bod u ovom susretu, ali je u 96. minuti traljavo jedanaesterac izveo Lacazette te je njegov udarac obranio domaći vratar Diaw i time sačuvao Clermontu pobjedu.

Hrvatski stoper Dejan Lovren počeo je utakmicu za Lyon, ali je igru napustio u 44. minuti zbog ozljede lijevog koljena.

U nastavku nedjelje još će igrati Montpellier – Lorient, Brest – Auxerre, Rennes – Troyes, Toulouse – Nantes, Monaco – Lille i Marseille – Angers.