Rutinska pobjeda Croatie Bietigheim čiji odlazak na TOP-12 je sada upitan

NK Croatia Bietigheim-TSV Nussdorf II 6:0 (5:0)

I ovoga puta hrvatski je klub pored Metera rutinski već u prvom poluvremenu slomio protivnika. Sam susret nije obilovao ljepotom i borbenošču. Domaćini su uz puno htijenja griješili u početku susreta, no gosti iz Nussdorfa, od kojih se očekivalo više, vjerojatno zbog respekta pred Hrvatima također se nisu snalazili da učine nešto više od darivanih šansi od strane domaćina.
Do prvog gola ovoga se puta čekalo petnaestak minuta kada je nakon jednog izvođenja iz kuta Michaela Zorka Yilmaz samo trebao zakucati glavom. To je bio poticaj za bolju organizaciju hrvatske momčadi. Od tada se uglavnom sve odvijalo pred protivničkim vratima. Na 2:0 povisuje Sabljo desetak minuta kasnije. Slobodnjak sa 35 metara iz kosa nije puno obećavao, udarac je bio nizak i ne baš jak, no lopta je nesmetano pronašla rupice kroz “tisuću” nogu i zaustavila se na čuđenje stotinu prisutnih gledatelja i aktera na terenu u mreži iza vratara gostiju. Croatia je nadmoćna, stvara se sve više šansi, a jednu od njih ne iskorištava Lamnek kada je za centimetar prekratak na lijepo dodavanje od Jerome Wahla. Deset i devet minuta pred kraj poluvremena u stijelce se upisuju nakon lijepih akcija Albayrak i Cervone, dok poluvrijeme zaključuju gosti, koji sami sebi zapečačuju sudbinu biljarskim potezima od noge do noge spremaju loptu u vlastitu mrežu.

Drugo poluvrijeme Croatia sa nešto povučenom kočnicom protivnika drži na odstojanju, a konačnih 6:0 je krasno proigravanje kroz protivničku obranu Michaela Zorka i strijelca Alena Lehečke. NK Croatii Bietigheim je u zadnje dvije utakmice potreban još samo jedan bod za dodatne kvalifikacije, a za prvaka lige če ipak biti potrebno i malo sreće, vodeči Walheim još uvijek bježi jedan bod. Slijedeći predposljednji susret sezone Hrvati gostuju kod Turske momčadi Kaman u Bönnigheimu u nedjelju 31. svibnja u 15.00 sati.

Ako hrvatska momčad izbori samo kvalifikacije, onda će morati otkazati put u Hanover na TOP-12, prveenstvo hrvatskih momčadi iz Njemačke na koji se kvalificirala. Naime, TOP-12 se igra isti dan kada je na rasporedu moguća kvalifikacijska utakmica za ulazak u višu ligu.