Pobjeda obiju momčadi Croatie Karlsruhe u zadnjem kolu prvenstva

RezultatU dvostrukom programu protiv prve i druge momčadi SV Mühlburg, obje momčadi Croatie Karlsruhe bile su uspješne na svom terenu. Prva momčad pobjedila je sa 4:3 a druga sa 5:0. Bilo je to zadnje kolo prvenstva koje je okupilo oko 60 gledatelja. Nakon pobjede prošlog tjedna u gostima, prva momčad Croatije htjela se dojanstveno oprostiti pred domaćom publikom. Dodatan razloge je i lošiji plasman ove sezone u ligi, zbog čega je momčad htjela popraviti dojam.image
Croatia je došla u vodstvo preko mladog lijevokrilnog Tea Omića, da bi potom Denis Jurić postigao dva pogotka. Na odmor se otišlo rezultatom od 3:1. U nastavku utakmice bilježimo nešto lošiju igru Croatije. Ipak nakon jedne lijepe akcije po lijevoj strani Ante Galić postiže zgoditak za vodstvo od 4:1. U periodu opuštene igre hrvatske momčadi gosti stižu na 4:3.
Zadnjih 10 minuta Croatia se ponovno budi i slijedi niz dobrih prilika kada Denis Jurić i suigrači dva puta gađaju okvir gola ali promjene rezultata nema. Kad je sudac odsvirao krajsvi su odahnuli i veselju nije bilo kraja. Izgledalo je kao da je Croatia igrala neko finale a ne da je bilo riječ o utakmici za bodove kojima je Croatia završila sezonu na 8. Mjestu.
Sastav Croatie: P.Josić, K.Mirosavljević, M .Pejić, A.Lux, R.Tomić, D.Krnjača, D.Jurić, A.Galić
T.Omić, V.Gibičar, A Mrkaljević, M.Kralj, Ch.Dovodja

U prethodnoj utakmici druga momčad Croatije je svoju pobjedu zacementirala već u prvom poluvremenu kada su poveli sa 4:0. Oba “Spielertrainera” NK Croatia Karlsruhe Antonio Papić i Richard Pfannendörfer dobro su postavili sastav, za koji je i sam A.Papić zabio za vodstvo.
Ostale pogotke su postigli: Toni Posenjak i najstariji igrač na terenu 45 godišnjak Andrija Šarić po jedan te Fariss Ebolheb dva. Tim bodovima druga momčad Croatije je završila sezonu na 7. mjestu na tablici, što je bilo znatno bolje nego što se očekivalo ove godine.

Sastav Croatie II: I .Lovrić, M.Dundjer, K.Nedele, M.Brecht, F.Gluhak, D.Djuretić, B.Dündar
A .Šarić, A.Papić, T.Posenjak, A.Aytekin, F.Ebolheb i R.Pfannendörfer

Obje momčadi Croatije zajedno sa članovima uprave, sponzorima i navijačima pobjede na kraju sezone proslavile su roštiljadom. Uprava Kluba Marko Božić, Anto mrkaljević i Alen Vukelić se zahvaljuje članovima i sponzorima na podršci.