REUTLINGEN Talijan Dennis Pascolo trostruki strijelac u 4:0 pobjedi Croatije nad prvoplasiranim Ofterdingenom

SV Croatia Reutlingen – TSV Ofterdingen 4:0 (1:0)

Nošeni podrškom brojnih navijača i članova uprave kluba na čelu s predsjenikom Nikolom Šolićem, Croatia Reutlingen je u nedjelju na domaćem terenu pregazila vodeću momčad prvenstva TSV Ofterdingen s 4:0. Tri pogotka zabio je Talijan u redovima Croatije Dennis Pascolo a jedan pogodak kreator igre Tomislav Čilić.

Sjajna igra i zgoditak Tomislava Čilića

Croatia je dobro otvorila utakmicu i nakon prilika Kraljevića i Krajinovića  u 16. minuti je povela s 1:0 kada Dennis Pascolo znalački trese  mrežu gostujućeg vratara.

Igrači Croatije nametnuli su visok tempo utakmica, čemu gosti nisu mogli parirati. Veći posjed lopte i napadačka igra realizirani su tek u drugom poluvremenu kada je Croatia potpuno demolirala prvaka.

Pritom valja istaknuti sigurnu igru hrvatske obrana na čelu s vratarom Perkovićem koji je u nekoliko navrata skidao opasne šuteve gostujućin igrača.

Talijan u redovima Croatije Dennis Pascolo

Najbolji u redovima hrvatske momčadi Dennis Pascolo izborio je u 53. minuti slobodan udarac. S oko 20 metara udaljenosti Tomislav Čilić preciznim udarcem pogađa desnu stranu gola gostiju.

Unatoč vodstvu Croatije gosti se nisu predavali, pokušavajući ugroziti Perkovića. Do povećanja vodstva Croatia je došla nakon još jednog slobodnog udarca, kojeg je opet izveo Čilić. Njegov udarac izbio je vratar gostiju ali lopta je došla do Pascolea koji glavom zabija za 3:0.

Croatia je do kraja kontrolirala igru i rezultat. Konačnih 4:0 postavlja Pascole u 69. minuti nakon što ga je dugom loptom pronašao Čilić.

Marko Mutapčić i Josip Mičić / Foto: Bono Žepić
Trener Marko Mutapčić i predsjednik Josip Mičić / Foto: Bono Žepić

Po završetku utakmice tener Marko Mutapčić je izjavio kako je izuzetno zadovoljan prikazanom igrom svoje momčadi protiv jakog protivnika te čestitao svim svojim igračima na zasluženoj pobjedi. Glasnogovornik kluba Dejan Prskalo izjavio je kako su ponosni na svoju momčad i trenera Mutapčića.

Sastav SV Croatia Reutlingen: Perković, Chideme, Kraljević, Vulić, Radman, Čilić, Pascolo, Dugandžic, Pereira Almeida (54. Gerdes), Krajinović, Giambrone. Strijelci za Croatiju: 1:0 Pascolo (16.), 2:0 Čilić (53.), 3:0 Pascolo (62.) i 4:0 Pascolo (69.)

Croatia trenutačno zauzima treće mjesto i ima bod manje od drugoplasiranog Wittlingena.