Rekordna premija za zaposlenike BMW-a – gotovo 10.000 eura

Osma rekordna godina u BMW-u zaredom omogućila je pogodnosti i radnicima.

Prošle je godine proizvođač automobila u Münchenu povećao prodaju na 98,678 milijardi (+ 4,8%) – najbolju dosad! Dobit je porasla za više od 25 posto na 8,7 milijardi eura.

To također pogoduje BMW kvalificiranim radnicima u proizvodnji. Dobivaju rekordnu premiju od 9.455 eura! Deset posto (945,50 eura) odlazi za privatnu mirovinu, a ostatak (8509,50 eura) plaća se izravno.

Nijedan drugi proizvođač automobila ne plaća toliko novaca svojim zaposlenicima, piše Bild.

U Volkswagenu, udio u dobiti iznosi 4.100 eura, u Daimleru do 5.700 eura, a Audi je platio 3.510 eura. Porsche još nije objavio nagradu za zaposlenike. Prošle godine bilo je 9.111 eura – u stilu Porsche 911.

Fenix-magazin/IM

Povezano

automobili parking
DEBAKL NA TEHNIČKOM PREGLEDU: Ovo su najgori automobili u Njemačkoj
muller drogerija
NESTAŠICA U NJEMAČKOJ: Police potpuno ispražnjene, a cijene lete u nebo
KADA TOČNO IDETE U MIROVINU: Provjerite koliko će, ovisno o godini rođenja i duljini života, rasti vaš radni vijek u Njemačkoj
SPREMA SE PAKET OD 30 MJERA: Radikalna mirovinska reforma u Njemačkoj – ukida se prijevremeni odlazak u mirovinu, radit će se do 70. godine?
UPOZORENJE ZA RODITELJE KOJI KUPUJU U DM-u: Hitno se povlači ovaj proizvod za bebe, dijelovi mogu izazvati gušenje
Policija BiH (ILUSTRACIJA) / Foto: Anadolu
TEŠKA PROMETNA NESREĆA U BiH: Poginule dvije žene i muškarac, teško ozlijeđene tri osobe