Seniori 30+ Croatije Zürich / Foto: Fenix (Ivan Terzić)

PRVENSTVO SENIORA 30+: Croatie Zürich s dvije uzastopne pobjede od 5:2 izbila na prvo mjesto

Nakon dva prvenstvena kola u Ligi Seniori 30+, Croatia Zürich je s dvije pobjede od 5:2 izbila na prvo mjesto na ljestvici.

Pod vodstvom novog i ambicioznog mladog trenera Željka Čutunića, seniori Croatije su već u prvoj utakmici na svom igraličtu Juchhof uvjerljivo savladali jaku momčad Dielsdorfa neočekivano visokim rezultatom od 5:2 (3:1). Strijelci za Croatiu ZH bili su Dražen Zubonja (2), Josip Pranjković (1), Marko Karimović (1) i Slavko Smoljčić (1).

Sastav momčadi NK Croatia ZH iz te prve utakmice: Željko Čutunic, Ivan Terzić, Robert Mastelić, Igor Pavlović (C ), Ivo Lučić, Josip Tomčić, Marko Karimović, Dinko Šoštarić, Josip Pranković, Oliver Žiljak, Drazen Zubonja. Još su igrali: Dušan Orsag, Slavko Smoljčić i Ivica Pranjic. Trener-igrač Zeljko Čutunić i Ivan Terzić.

Nova pobjeda, sada u gostia od 5:2

U drugom kolu hrvatska momčad je gostovala u Dietikonu gdje su u večernjem terminu na stadionu Primework – Arena Dornau savladali domaću momčad FC Dietikon (Sen. 30+ ) rezultatom 2:5 (1:2).

Croatia je ušla dobro u utakmicu i već u 13. minuti preko Dražena Zubonje došli do rezultata 0:1. Raspoloženi Stanislav Blažanovic povećava rezultat na 0:2 u 38 minuti, da bi domaćini pred sam kraj prvog dijela u 44. minuti smanjili na 1:2.

Drugi dio opet je započeo u znaku dobre igre Croatie koja u 57 minuti preko Josip Tomičića dolazi do rezultata 1:3. Domaćini su se trgli i u 62 minuti smanjuju na 2:3. I tu je bio njihov kraj. U 67 minuti Stanislav Blažanović postiže svoj drugi zgoditak za vodstvo Croatije od 2:4. Posljednji zgoditak na utakmici u 79 minuti postiže Drazen Zubonja za konačnih 2:5 i nova tri boda za Croatiju.

Sastav NK Croatia ZH  (Sen. 30 +): Mladen Čutunić, Hrvoje Pavić, Robert Mastelić, Igor Pavlović (C), Ivo Lučić, Josip Pranjković, Josip Tomčić, Mario Karimović, Dinko Šoštarić, Stanislav Blažanović, Dražen Zubonja. Još su igrali: Ivica Pranjić, Stjepan Terzić, Danijel Batinić, Mario Jagunec, Antonio Rapisarda, Zeljko Čutunić. Treneri: Željko Čutunić i Ivan Terzić.

Fenix-magazin/SIM/ Ivan Barišiš (Snimio: Ivan Terzić)