Detalj s utakmice Croatije i Bad Homburga / Foto: Fenix

PROVJERA PRED PRVENSTVO: Croatia Frankfurt u prijateljskoj utakmici punoj napetosti savladala SKG Bad Homburg sa 3:2

U prijateljskoj utakmici, koja je među igračima na terenu bila najmanje prijateljska, Croatia je zasluženo slavila protiv solidne momčadi iz Bad Homburga rezultatom 3:2.

FC Croatia – SKG Bad Homburg 3:2 (0:0)

Trener Croatije Ante Matić može biti zadovoljan prikazanim, naročito u drugom poluvremenu, kada je hrvatska momčad pokazala snagu i karakter. Nakon što je veliko pojačanje Croatije Ante Bokšić u 50. minuti doveo svoju momčad u vodstvo od 1:0, a nakon što su gosti par minuta ksnije izjenačili rezultat na 1:1, vratar Nikola Jurić je realizirao jedanaesterac i doveo Croatiju u vodstvo od 2:1. Bad Homburg je ponovno uspio izjenačiti na 2:2 u 85. minuti. No, pobjedu Croatii donio je njen kapetan Petar Bešlić u 88. minuti.

Na osnovi onog što je pokazala hrvatska momčad, može se zaključiti kako je u ovom zimskom prijelaznom napravljen dobar posao jer je sada Croatia znatno jača momčad nego u prvom dijelu prvenstva.

Sastav Croatije: Jurić, Bešlić, Kukić, Duvnjak, Božinović-Mador, Drlje, Zastrau, Krivić, Leonardo Bračić, Klarić, Bokšić. Još su igrali: Adrian Bračić, Barnjak, Amanatidis, Klišanin, Bonanno. Golovi za Croatiju: Bokšić, Jurić (11.m) i Bešlić

U prvom kolu nastavka prvenstva u Kreisoberlig Frankfurta, Croatia igra u petak, 21. veljače u gostima protiv momčadi SG Westend FFM. Početak je u 20,15 sati. Adresa igrališta u F-Griesheimu je: Lärchen Straße 84, 65933 Frankfurt

Druga momčad Croatije igra u subotu, 22. veljače protiv momčadim SG 28 Frankfurt ll u 12,30 sati. Adresa u F-Gallusu je: Herxheimerstr.8 , 60326 Frankfurt.