Grb AC Milana (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (SIM)

PROTIVNIK DINAMA USPJEŠAN U TALIJANSKOM PRVENSTVU: Milan rutinski savladao Bologna s 2:0, Rebić ostao na klupi Milana

Talijanski nogometni prvak i jedan od suparnika zagrebačkog Dinama u skupini E Lige prvaka Milan rutinski je sa 2-0 (1-0) kao domaćin svladao Bolognu u susretu 3. kola i izbio na čelo ljestvice.

Milan je poveo lukavim udarcem Rafaela Leaoa u 21. minuti u bliži kut loše postavljenog Skorupskog, dok je konačni rezultat u 58. minuti postavio francuski veteran Giroud.

Ante Rebić ostao je na klupi Milana koji ima sedam bodov,a kao i Lazio, Torino i Roma, dok je Bologna ostala na jednom bodu.

Milan i Dinamo će igrati u 2. kolu u Milanu 14. rujna te u 5. kolu u Zagrebu 25. listopada.

Hrvatski reprezentativni stoper Martin Erlić odigrao je čitav susret za Sassuolo koji je na gostovanju kod njegove bivše momčadi Spezije igrao 2-2. Sassuolo je poveo golom Frattesija (27), Spezija je preokrenula preko Bastonija (30) i Nzole (45-+4-11m), da bi konačni rezultat postavio Pinamonti (50). Oba kluba sada imaju po četiri boda.

Ranije u subotu je hrvatski reprezentativni veznjak Nikola Vlašić bio najzaslužniji je za vodeći pogodak Torina koji je kao gost svladao Cremonese sa 2-1 (1-0). U 17. minuti utakmice Vlašić je sa sedam-osam metara pucao prema domaćim vratima, a stoper Cremonesea Bianchetti je u pokušaju izbijanja lopte metar ispred linije sam ugurao loptu u mrežu. Iako Bianchetti nije imao kontrolu nad loptom koja je ionako išla u mrežu Talijani pogodak nisu pripisali Vlašiću već ga vode kao autogol domaćeg igrača. Na 2-0 povisio je Radonjić u 65. minuta, da bi poraz domaćih ublažio Sernicola u 80.

Roma je uspjela osvojiti bod na gostovanju u Torinu kod Juventusa odigravši 1-1. Domaće je fantastičnim slobodnim udarcem u vodstvo doveo Vlahović već u 2. minuti, a iako nadigrana Roma je uspjela poravnati kada je Abraham glavom iz gužve uspio poentirati u 69. minuti.

Juventusu je ovo drugi uzastopni remi pa je sada sedmi s pet bodova.

REZULTATI 3. KOLA,
Petak:
Monza - Udinese 1-2 (Colpani 32 / Beto 36, Udogie 78)
Lazio - Inter 3-1 (Felipe Anderson 40, Luis Alberto 75, Pedro 86 / Lautaro Martinez 51)