Igrači Croatije pred istrčavanje na teren / Foto: Fenix (I. Barišić)

PROPUŠTENA PRILIKA: U derbiju začelja Croatija Zürich remizirala doma s izravnim konkurentom za opstanak u ligi

Ni s igračem više od 68. minute Croatia rich nije uspjela savladati izravnog konkurenta za ostanak u ligi momčad Industrie Turicum. Podjela bodova više odgovara gostima koji su zadržali bod prednosti ispred Croatije koja je 10. na ljestvici od 12 klubova, od kojih posljednja dva ispadaju iz lige.

NK Croatia Zürich – FC Industrie-Turicum  1:1 (0:1)

Bila je to važna utakmica za oba kluba jer je pobjeda gotovo osiguravala opstanak u ligi. Gosti su na utakmicu protiv Croatije došli u potpuno novom sastavu u odnosu na onaj sastav iz prvog dijela kada je utakmica također završila rezultatom 1:1.

Dogovor trenera s igracima
Dogovor trenera Blažanovića s igračima Croatije / Foto: Fenix (I. Barišić)

Obje momčadi su pružile dobro i angažiranu igru. Gosti su se više branili ali su iz brzih kontri znali ugroziti vrata Croatije. Tako su u 45. minuti gosti došli u vodstvo nakon ubačaja s lijeve strane kada se Ivan Dukić okliznuo i pao, a lopta došla do slobodnog igrača Industrie koji neobranjivo s 5 metara trese mrežu Croatije.

U nastavku utakmice trener Croatije Stanislav Blažanović uvodi četiri nova igrača. To daj jedan novi zamah hrvatskoj momčadi. U 68. minuti igrač Industri Pablo Esposito dobiva drugi žuti karton i izlazi iz igre.

S igračem više Croatija u 73. minuti iz jedanaesterca preko Kristijana Krstić poravnava rezultat na 1:1. Do kraja utakmice gosti se grčevito brane i uspjevaju sačuvati neriješen rezultat koji njima više znači nego Croatiji.

Sastav NK Croatia Zürich: Frano Dukić, David Crnković, Ivan Dukić, Carlos Miguel Fernandes Monteiro, Dario Perković, Stjepan Lastro (C), Kristijan Krstić, Mateo Brdar, David Bagarić, Marko Bagarić, Sebastijan Jurić. Još su igrali: Martin Vundac, Nicola Petrlić, Lori’s Tanzillo, Luja Laoenda. Trener Stanislav Blažanović.