croatia griesheim
Kapetan Croatije Griesheim Saša Mlakić(plavi dres) / Foto:Fenix-magazin (D.Holenda)

DOIGRAVANJE ZA A LIGU: Croatia Griesheim savladala Ober Beerbach

U prvoj utakmici doigravanja za A ligu Darmstadt Croatia Griesheim je na svome terenu pobjedila Ober Beerbach rezultatom 2-1. Croatia Griesheim je imala sigurno vodstvo 2-0, ali je pad koncentracije u sudačkoj nadoknadi zadnje linije Croatije Griesheim omogučio gostima iz Ober Beerbacha da se golom vrate u igru i doigravanje učine neizvjesnim.

Obje momčadi susret su otvorile poprilično operzno pazeći na raspored, ipak Croatija Griesheim uspjela je iznenaditi zadnju liniju Ober Beerbacha jednim brzim prodorom Saše Mlakića u 10. minuti, koji po lijevoj strani ulazi u kazneni prostor gdje ga golman Ober Berbacha ruši, a sudac pokazuje na bijelu točku.

Isti igrač je bio i realizator najstrože kazne koji preciznim udarcem dovodi Croatiju Griesheim u vodstvo 1-0. Nakon vodstva hrvatski nogometaši su zauzeli obrmbeni gard i loptu prepustili gostima koji su nanizali par ozbiljnih napada.

Jedan takav napad izrodio je sjajnu priliku Ober Beerbacha u 30. minuti ali se napadač Viktor Sander spetljao kada je sam izašao pred golmana Solića a ovaj mu brani traljavi udarac.

Do kraja prvog poluvremena Ober Beerbach je imao laganu inicijativu ali su nogometaši Croatije Griesheim uspjeli sačuvati mrežu netaknutom.

Vice Puljiz (plavi dres) / FOTO:Fenix-magazin(D.Holenda)

Već početkom drugog poluvremena hrvatski nogometaši priredili su jednu sjajnu prigodu pred golom Ober Beerbacha, prvo je Saša Mlakić tukao na gol, ali mu golman brani, potom Vice Puljiz tuče a lopta se odbija od jednog igrača do Mate Tokića koji tuče ali mu udarac odlazi iznad gola.

U 54. minuti ponovo su sjajno kombinirali Saša Mlakić i Mate Tokić ovaj pak tuče na gol, lopta se odbija od golmana do Francesca Fabrizia a njegov udarc odlazi tik iznad vratnice.

U 65. minuti prvo je momčad Ober Beerbacha ozbiljno zaprijetila golu Crotije Griesheim ali je odbijena lopta potom došla do napadača Crotije Mate Tokića koji izbija sam pred vratara gostiju ali mu udarac odalzi pokraj stative.

Croatia Griesheim je povećala vodstvo u 65. minuti nakon jedne ubačene lopte iz kornera kombinirali su Francescu Fabrizio i Elemin Bihorčić koji sjajnim udarcem s kosa posprema loptu u malu mrežu za vodstvo 2-0.

Gosti iz Ober Beerbacha uspjeli su smanjiti rezultat u sučevoj nadoknadi kada je Manuel Daum nakon jedne gužve u šesnaestercu Croatije loptu pospremio u mrežu.

Croatia Griesheim danas nije imala slabu kariku u momčadi, divivski posao odradili su vezni igrači, pošteno bi bilo spomenuti i velikog radnika Nedima Džebića koji je danas bio rastrčan i rješavao zadatke po čitavom terenu.

SV CROATIA GRIESHEIM: Solić, Fabrizio, Bralić, Bikić, Stanušić, Puljiz, Mlakić, Blažević, Bihorčić, Tokić, Džebić(Altuna, Baysal. Mihaljev, Vujica, Treusch)