Detalj s utakmice Hajduka ZH (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (I. Barišić)

TREĆA ZAREDOM POBJEDA HAJDUKA: Probuđena hrvatska momčad iz Zürich savladala i drugoplasirani Turkuz

U prvenstvenoj utakmici amaterske 4. lige regional Züricha, momčad Hajduka Zürich je u nedjelju upisala treću pobjedu zaredom, i to protiv drugoplasirane momčadi lige FC Turkuz.

NK Hajduk Zürich – FC Turkuz ZH  3:2  ( 2:1 )

U ligi od 10 klubova, Hajduk je i dalje posljednja momčad na ljestvici, ali se s tri nova boda izjednačio sa pretposljednjim Albiesriedenom te zaostaje samo bod za osmoplasiranom momčadi Mezopotamye. Iz lige ispadaju posljednja dva kluba.

Hajduk ZH detalj s utakmiceIgrači Hajduka su dobro otvorili utakmicu i preko Šimuna Gazilja zarano došli u vodstvo od 1:0. Nekoliko minuta kasnije Hrvoje Pavlović povećava vodstvo Hajduka na 2:0. Do kraja poluvremene gosti su uspjeli smanjiti rezultat na 2:1 udarcem s bijele točke.

I u drugom poluvremenu Hajduk je nastavio s dobrom igrom. Tek pred kraj utakmice hrvatska momčad svoju doimaciju potvrđuje zgoditkom Pavlovića za vodstvo od 3:1. Gosti su do kraja uspjeli smanjiti rezultat na 3:2, što je bio i konačan rezultat te osvajanje tri nova boda za momčad Hajduka. Hajduk do kraj prvenstva ima odigrati još jednu utakmicu. Za ostanak u ligi Hajduk i uz pobjedu  ovisi o rezultatima drugih utakmice. No, kao što je poznato, nada umire posljednja.

Sastav NK Hajduk Zürich: Ivan Čirjak, Dino Krišto, Josip Krišto, Šimon Batur, Luciano Brkljača, Ivan Ćuk, Mario Papić, Šimun Gazilj, Tino Nujić, Arizona Usein, Hrvoje Pavlović. Pricuve: Ismaili Osmani, Josip Vrkić, Domogoj Baran, Bolivar Maslić, Domenik Pocrnja. Trener Kresimir Stanić.