Problemi Željka Keruma: Tvrtka otišla u stečaj

Trgovački sud u Splitu otvorio je stečajni postupak nad tvrtkom Kerum bivšeg splitskog gradonačelnika i saborskog zastupnika Željka Keruma, a ročišta vjerovnika zakazana su za veljaču iduće godine.

Za stečajnu upraviteljicu imenovana je Mirjana Zuzija iz Velike Gorice, a sud je pozvao vjerovnike da u roku od 30 dana od dana objave rješenja prijave svoje tražbine, objavljeno je na e-Oglasnoj ploči suda.

Splitski Trgovački sud je za 1. veljače 2019. zakazao opće ispitno ročište vjerovnika na kojem će se ispitati prijavljene tražbine, kao i izvještajno ročište na kojem će se na temelju izvješća stečajnog upravitelja odlučivati o daljnjem tijeku stečajnog postupka.

Kako sudsko rješenje o pokretanju stečaja treba upisati u zemljišne knjige sud je naveo i poduži popis nekretnina Kerumove tvrtke – od Splita i Zagreba do otoka i Dubrovnika.

Otvaranju stečaja Kerumove tvrtke prethodila je dugotrajna neuspješna predstečajna nagodba.

Fenix-magazin/MD/Hina

Povezano

Kolona vozila na naplati Lučko/ Foto: Hina
AKO PUTUJETE U HRVATSKU: Pojačan promet prema moru, mogući zastoji i kolone
Bolnica (ILUSTRACIJA)/ Foto: Hina
HZJZ: Ovo je i dalje među vodećim uzrocima smrti u Hrvatskoj
„MLADI ZA DOMOVINU“: U Zagrebu 25. lipnja prvi Susret mladih hrvatskih povratnika – nastupa Nika Pastuović
Predstavljanje knjige / Foto: Fenix (S.Š.)
DNEVNIČKI ZAPISI: Na Hrvatskom vojnom učilištu predstavljena knjiga umirovljenog pukovnika Duje Vlastelice
Javna rasprava / Foto: MDU
DEMOGRAFSKO BOGATSTVO: Hrvatska želi potaknuti povratak hrvatskih iseljenika i njihovih potomaka
UHIĆEN U HRVATSKOJ: 72-godišnjak osumnjičen za ratni zločin protiv civilnog stanovništva