Ivan Perišić je zabio iz slobodnog udarca. Foto: Hina

PRIPREME ZA SP: Hrvatska nakon preokreta svladala Senegal

Nogometaši Hrvatske pobijedili su Senegal sa 2-1 (0-0) u posljednjoj pripremnoj utakmici odigranoj u petak pred 16.000 gledatelja u osječkom Gradskom vrtu, pred odlazak na Svjetsko nogometno prvenstvo u Rusiji.

Gostujuća reprezentacija povela je u 48. minuti pogotkom Sarra. Izjednačujući pogodak postigao je Ivan Perišić u 63. minuti iz slobodnog udarca sa 25 metara. Lopta se odbila od nekog od Senegalac u živom zidu, promijenila smjer i prevarila vratara Dialloa.

Pobjednički pogodak postigao je Andrej Kramarić u 78. minuti. Napadač Hoffenheima prvo je desnom nogom pucao i pogodio Koulibalyja u obrambenom bloku, no lopta se ponovno odbila do Kramarića koji je bez čekanja, iz voleja, lijevom nogom pogodio suprotni, lijevi kut senegalskih vrata.

Pred hrvatskim reprezentativcima su sada dva slobodna dana, a u ponedjeljak će iz zagrebačke zračne luke odletjeti prema St. Peterburgu u čijoj će okolici biti smješteni tijekom Svjetskog prvenstva koje otvaraju utakmicom protiv Nigerije 16. lipnja (21 sat) u Kalinjingradu.