PREOKRETOM DO POBJEDE: SC Croatia Mülheim doma s 3:1 savladan SC Preussen Duisburg

SC Croatia Mülheim – SC Preussen Duisburg 3:1 (0:1)

Croatia iz Mülheima ostvarila je još jednu pobjedu u nizu. Ovog puta na domaćem terenu hrvatska momčad je savladala SC Preussen Duisburg sa 3:1.

Bila je to utakmica sa dva različita poluvremena. Već na samom početku prvog dijela gosti su postigli pogodak koji je donio nervozu u redove hrvatske močadi. Nakon gola odigrali su jako loše prvih 45 minuta, bez prave organizacije posebo u napadačkom smislu tako da je rezultat prvog dijela ostao 0:1.

U drugom dijelu kao da je na teren istrčala sasvim druga momčad Croatije. Od prvih sekunda su pokazali da žele pobjediti pa se na izjednačenje nije dugo čekalo. U 50.minuti Marko Vrkić izjednačuje rezultat na 1:1, da bi u 70. minuti Stjepan Filipović Croatiu doveo u vodstvo od 2.1. Na samom kraju utakmice, u sudačkoj nadoknadi, Timo Ates zabija za konačnih 3:1.

Sasatav SC Croatia: Iveljić, Spilker, Čolić, Pahner, Brnoš, Vrkić, Gajić,  Redzepi, R.Ivić, Filipović, Lo Bue, klupa; Akcay, Ates, Falcone, Fofana, trener D. Autieri

Croatia sljedeći nastup ima u nedjelju 11.studenoga u gostima protiv momčadi SV Wanheim 1900. Početak ovog susreta je u 14:30 sati.

B-jugend Croatie Muelheim također je ostvarila pobjedu i tri boda. Već šest kola nije izgubila utakmicu u Niederrheinligi (Druga njemačka liga tog uzrasta) . Posljednja pobjeda je bila veliki uspjeh za njih ali ne samo za njih nego i za Croatiu Muelheim uopće kada su savladali Fortunu Duesseldorf sa 4:3.

Fenix-magazin/Zvonko Bosnić  Foto:Nicole Trucksess