Detalj s utakmice Croatije Frankfurt / Foto: Fenix (S.Konta)

PREKINUT NEGATIVAN NIZ: Croatia Frankfurt upisala prvu prvenstvenu pobjedu nakon tri poraza

Nakon lošeg starta u kojem je Croatia Frankfurt upisla tri uzastopna poraza, u nedjelju je prekinult negativan niz pobjedom u gostima protiv posljednjplasirane momčadi Maroca.

FC Maroco FFM – FC Croatia 2:4 (2:3)

Hrvatska momčad je odlično ušla u utakmicu i zgoditcima Propadala u 5. i u 7. minuti (iz jedanaesterca) došla u vodstvo od 2:0. Nakon toga su igrači Croatije propustili još dvije velike prilike za povećanje vodstva. No, jedna nepotrebna greška obrane Croatije u 20. minuti vraća domaćine u igru nakon smanjenja rezultata na 1:2.

Cro FFM 2
Pričuvni igrači Croatije / Foto: Fenix (S.Konta)

Nakon toga Croatia je igrala dosta opreznije ne dopuštajući novo neugodno iznenađenje. U 23. minuti Strljić na dodavanje Grgića postiže zgoditak za vodstvo od 1:3.

No, opet se ponavlja stara boljka Croatije kada nakon slavlja popušta koncentracija i domaćini minutu kasnije postižu zgoditak te tako smanjuju rezultat na 2:3. Ipak u 56.minuti sve dolazi na svje mjesto kada Budimir na dodavanje Propadala postiže zgoditak za pobjedu rezultatom 2:4.

Nauber, Anrić, Grgić, Propadalo, Gluhaković, Strljić (od 66. Molnar), Jurić, Mrkonjić (od 68. Gamulin), Budimir (od 82. Bonanno), Soldo, Bozinović-Mador

Sastav Croatije: Nauber, Andrić, Grgić, Propadalo, Gluhaković, Strljić (od 66. Molnar), Jurić, Mrkonjić (od 68. Gamulin), Budimir (od 82. Bonanno), Soldo, Bozinović-Mador

Pobjeda druge momčadi Croatije

GSU Ffm – FC Croatia II 1:4 (1-2)

Sastav Croatije: Iljazović, Große-bley, Adrian Bračić, Pejić. Jeličić, Kutleša, Puljić (m), Ladan, Sučić, Majić, Leonardo Bračić. Strijeci za Croatiju II: Majić, Sučić, Kutleša i Pejić.

Iduću utakmicu obje momčadi Croatije igraju u nedjelju, 5. rujna u gostima protiv prve i druge momčadi Saz Rock. Utakmice se igraju u 13 i 15:30 sati. Adresa igrališta u frankfurtu je Hausener Obergasse 5H.