Detalj s utakmice Croatije i Tempa u Frankfurtu / Foto: Fenix (S.Konta)

FRANKFURT: U hrvatsko-srpskom derbiju Croatija poražena od momčadi Tempa

Bio je to treći uzastopni prvenstveni poraz Croatije koja je u srijedu uvečer u hrvatsko-srpskom derbiju u Frankfurtu izgubila na svom terenu od momčadi Tempa Frankfurt.

FC Croatia Frankfurt – FC Tempo Frankfurt 1:3 (1:1)

Croatia je bolje otvorila utakmicu i u 6. minuti došla u vodstvo od 1:0. Na dodavanje Propadala strijelac je bio Budmir. Početni tempo Croatia nije izdržala. Nedostatak treninga i neuigranost momčadi razlog su pada Croatije koja je nakon neriješenog rezultat od 1:1 na poluvremenu u nastavku primila još dva zgoditka, u 55. i 65. minuti. Tako je srpska momčad stigla do zaslužene pobjede na gostovanju u Heddernheimu.

Hrvatsko-srpski drebi bio je jako dobar, pogotovo u prvom dijelu kada su igrači obiju momčadi još imale snage za trčanje. No u nastavku prevaga je otišla na stranu Tempa čiji igrači su u boljoj fizičkoj i trkačkoj pripremljenosti. Croatia je nakon dva primljena zgoditka u drugom poluvremenu pokušavala stići vodstvo gostiju ali neuspješno.

Sastav Croatije: Nauber, Propadalo, Strljić, Grgić, Mrkonjić, Molnar (od 84. Bonano), Gluhaković, Gamulin (od 58. Jurić), Soldo, Puljić (od 81. Livajić)  i Budimir. Strijelac za Croatiju Budimir u 6. minuti na dodavanje Propadalo za 1:0

Sljedeću utakmicu Croatia igra u nedjelju, 29. kolovoza protiv momčadi FC Maroc. Utakmica počinje u u 15:30 sati. Druga momčad Croatije gostuje kod druge momčadi GSU Ffm ll, a adresa igrališta GSU-a je: Wilhelm-Epstein-Strasse 95, 60431 Frankfurt na Majni.