Vratar Croatije Nikola Jurić (ILUSTRACIJA) / Foto: fenix (SIM)

PREDSTOJI TEŠKA BORBA ZA OSTANAK U LIGI: Oslabljena Croatia Frankfurt doživjela novi poraz na gostovanju u Griesheimu

Nakon dvije uzastopne pobjede na domaćem terenu u Heddernheimu, na gostovanju u Griesheimu, ozljedama oslabljena momčad Croatije Frankfurt je doživjela novi gostujući poraz.

SpVgg 02 Griesheim – FC Croatia Frankfurt 3-1 (1:0)

Momčad Griesheima, koja se nalazi u gornjem dijelu ljestvice, nije dopustila iznenađenje premda njoj osvojeni bodovi ništa ne znače kao što bi značili Croatiji koja se bori za ostanak u ligi.

Hrvatska momčad u ovu utakmicu je ušla dosta oslabljena neigranjem udarnog napadačkog dvojca Ante Štrljića i Ivana Propadala. Bez njih dvojice, od ozljede oporavljeni mladi i talentirani 19-godišnji napadač Stipe Duvnjaka nije mogao napraviti ništa značajnije u napadu.

Iako je Croatia pružila dobru igru u većem dijelu prvog poluvremena, pogodak primljen u 45. minuti, s kojim se otišlo na odmor, predodredio je tijek utakmice. Domaćini su u nastavku igrali sigurnije, dok je hrvatska momčad bila pod pritiskom nastojeći izjednačiti rezultat. U takvoj igri se događaju propusti, kakav se obrani Croatije dogodio u 75. minuti kada Griesheim povećava vodstvo na 2:0.

Unatoč tome, Croatia je nastavila sa napadima i već u idućoj minuti preko Svena Borne Vuka smanjuje rezultat na 2:1. Kad se očekivalo izjednačenje, napad gostiju u 87. minuti ponovno koristi neodlučnost hrvatske obrane i postiže pogodak za konačni 3:1.

Do kraja prvenstva su ostala još tri kola. Croatia ima utakmicu više i jedno kolo će pauzirati te do kraja odigrati samo dvije utakmice. Minimalno za opstanak treba najmanje jedna pobjeda, a ovisno o rezultatu drugih utakmica možda i dvije.

Kompletna Croatia to može izboriti, no pitanje je hoće li se svi ozlijeđeni oporaviti do iduće utakmice, u nedjelju 21. svibnja kada Croatiaja na svom terenu u Heddernheimu dočekuje osmoplasiranu momčad SG Harheim.

Sasatav Croatije: Jurić, Bešlić, Gavran, Soldo, Ćorić, Mandurić, Nauber, Borna Vuk (od 62. Zovko), Duvnjak, Drlje (od 46. Lakić), Ivančić-Burić

Poraz druge momčad Croatije

U derbi utakmici za vrh ljestvice, prvoplasirana Croatije je izgubila na gostovanju kod momčadi Rödelheima II koji ih je prestigao i preuzeo vodstvo na ljestvici dok je Croatia pala na 3. mjesto

1FC Rödelheim II – FC Croatia II 5:1 (2:0)

Sastav Croatije II: Novokmet, Klišanin, Jeličić, Marin Ladan, Mirko Puljić, Periša, Josip Puljić, Marcel Ladan, Harchaoui, Bonanno, Amanadidis. Još su igrali: Boletin, Vidović, Romić. Strijelac jedinog pogotka za Croatiju Marcel Ladan

Iduću utakmicu prva momčad Croatije, kao što smo napisali, u nedjelju, 21. 5. 2023 na svom terenu dočekuje SG Harheim. Druga momčad Croatije upisat će unaprijed tri boda jer je protivnik već otkazao utakmicu.