Detalj s utakmice Dietikon - Croatia / Foto: Fenix (I. Barišić)

NEODLUČENO NAJPRAVEDNIJE: Croatia Zürich uzela bod na gostovanju u Dietikonu

U prvenstvenoj utakmici amaterske 3. lige regije Zürich, Croatia ZH je posve zasluženo osvojila bod na teškom gostovanju u Dietikonu.

FC Dietikon II :  NK Croatia Zürich  2:2  (1:1)

Bila je to dobrai borbena utakmice obiju momčadi. Prvi su poveli domaćini pogotkom u 12. minuti, da bi Croatia izjednačila u drugoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena. Strijelac za Croatiju bio je Ivan Dukić koji je iz gužve u šesnaestercu s oko 5 metara zatresao mrežu domaćina.

Croatia ZH 1
Momčad Croatije ZH pred utakmicu u Dietikonu / Foto: Fenix (I. Barišić)

Drugi dio započeo je pritiskom i stalnim napadima Croatije koja u 48.minuti postiže pogodak za svoje vodstvo od 2:1. Pogodak je, na veliku radost malobrojnih navijača Croatije, postigao Ivan Zubonja.

Nažalost radost navijača Croatije nije dugo trajala jer su domaćini već u 52.min došli do izjednačenja.

Sve u svemu, bila je to odlična utakmica koja je obilovala mnoštvom prilika na obje strane. Na kraju je završeno neriješenim rezultatom 2:2, što je i napravednije.

Sa osvojenim bodom u Dietikonu, Croatia je zadržala 7.mjesto na ljestvici, samo sada sa jednim bodom više od 8. plasiranog Altstettena. Do kraja prvenstva su ostala još 4 kola.

Sastav Croatije Zürich: Frano Dukić, Pero Zovko, Davor Crnković, Dario Perković, C.M.F.Monteiro, Ivan Dukić, Matias Lubina, Stjepan Laštro (C), Luka Šestak, Ivan Zubonja, Nicola Petrlić. Još su igrali: Ivan Knežević, Matteo Montebove, Stanislav Blažanović.  Trener- igrac: Stanislav Blažanović.