Amerika (Ilustracija) / Foto: Fenix (Ivana P.)

POSLJEDICE JEDNOG OKUPLJANJA: S jednog mjesta i do 250.000 zaraženih koronavirusom?

Godišnje druženje bikera u Sturgisu u Južnoj Dakoti (SAD) tradicija je koja traje desetljećima, a nije prestala niti tijekom pandemije koronavirusa, piše RevijaHak

 

Održano je u srpnju, a sad se zbrajaju posljedice. Naime, na desetodnevnom bikerskom summitu bilo je više od 500.000 posjetitelja, uglavnom nisu nosili maske, a nisu poštovali ni većinu epidemioloških mjera.

Sve to rezultiralo je brojkom od, pretpostavlja se, 250.000 zaraženih koronavirusom – bikera, članova njihovih obitelji, stanovnika Sturgisa…, a u Minnesoti je od koronavirusa preminuo i prvi biker koji je bio na tom druženju.

Njemački Institut radne ekonomije izračunao je da će posljedica ovog skupa biti 12 milijardi dolara javnozdravstvenih troškova.

Fenix-magazin/MD/RevijaHak

Povezano

Naftni tanker (ILUSTRACIJA) / Foto: Anadolu
ANALIZA NAKON PREKIDA VATRE: Potpuna normalizacija prometa Hormuškim tjesnacem trajat će mjesecima
POTVRDA IZ ŽENEVE: Sporazum između SAD-a i Irana bit će potpisan u petak u Bürgenstocku
Ruski napad na Kijev (ILUSTRACIJA) / Foto; Anadolu
NJEMAČKA OSUDA RUSKIH NAPADA NA KIJEV: BILD opisao „podmuklu i nehumanu taktiku Putinove vojske“  
I SLUŽBENO POTVRĐENO: SAD i Iran postigli sporazum o okončanju rata
Slika manjeg zrakoplova (ILUSTRACIJA - samo ilustrira vijest) / Foto: Anadolu
TRAGEDIJA: Srušio se jednomotorni zrakoplov, poginulo 12 osoba
“CROATIA IN THE GAME”: S “Vatrenima” u Aleksandriji i John Malkovich, proslavljeni glumac hrvatskog podrijetla